internet

2014 Yılında İnternete Bağlı Otomobil Kullananlar Olacak

internet

internet

Canan DURMAZER

İnternete Bağlı Otomobil Kullananlar Olacak

Bundan yaklaşık 5 yıl önce cep telefonları çok revaçtaydı, yıllar geçti ve sene 2010 olunca ilerleyen teknoloji ile birlikte artık tablet bilgisayarlar revaçta oldu hala da öyle yalnız bunun 2014 yılında internet bağlantılı otomobiller ile artık geride kalabileceğinin sinyali şimdilerde verilmeye başladı. İnternet bağlantılı otomobiller geleceğin yatırımı olarak görülüyor.

5 yıl önceye kadar cep telefonları teknolojinin en gözde cihazları iken, takvimler 2010 yılını gösterdiğinde tablet bilgisayarlara yönelme oldu ve teknolojinin en gözde cihazları oldu. Bu durum çok uzun sürmeyecek. Tarih 2014 yılını gösterdiğinde internet bağlantılı otomobiller popüler olacak. bunun için şimdiden milyarlar geleceğin yatırımına aktarılıyor. Milyarlar yatırılan bu yatırım için otomobil imalatçıları çalışmaları hızla devam ettiriyor.

Akıllı telefon kullanmanın yaşantımızı kolaylaştırması ve onlardan ayrılamayan biri olmamız, ayrılmaz ikili olmamız nedeni ile otomobil imalatçıları otomobil kullanma alışkanlıklarımızın da değişeceğini düşünüyor.  Akıllı telefonlarda olduğu gibi uygulama programlarının arabaların ön kısmında bir panoda olduğunu düşündüğümüzde bizim için park yeri bulan ya da gideceğimiz yönü gösteren bir kolaylığın gelmesi çok yakın. Yalnız bunlar olması için arabanın internete bağlanması gerekli. Herhangi bir düğmeye basmaya gerek olmadan, sadece sesli komut ile ve internet bağlantısı ile bunları yapabilmem mümkün olacak.

Intel’e göre  internet bağlantılı otomobiller, akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlardan sonra en hızlı gelişen teknoloji.Intel’e göre, internet bağlantılı arabalar, telefon ve tablet bilgisayarların ardından üçüncü en hızlı gelişen teknoloji. Intel, önümüzdeki 5 yıl içinde internet bağlantılı otomobiller için çalışan üreticilere 100 milyon dolar yatırmayı düşünüyor. bu çalışmaların ardından 2014 yılında birçok firmanın internet bağlantılı otomobil satışını başlatacağı düşünülüyor. Bütün bunların olması için arabanın internete bağlanması, aramaya ya da düğmeye basmaya gerek kalmadan, sesli komuta verme yoluyla aranan şeylere ulaşılması gerekir.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.