Apple iWatch’ı 2014’ten önce beklemeyin

Apple’ın bir akıllı kol saati üzerinde çalıştığına dair haberler bir dönem oldukça sık biçimde konuşulmuştu. Gelen son haberlerse Apple’ın iWatch olarak tanımlanan akıllı kol saatini 2014′ün ikinci yarısından önce piyasaya sürmeyeceği yönünde.

Apple ürünlerine ilişkin isabetli analiz ve öngörüleriyle tanınan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo. Kuo Apple’ın akıllı kol saati projesine ilişkin düşüncelerini bu hafta kaleme aldığı bir raporla aktardı.

Medya tarafından iWatch olarak anılan saatin bu yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ancak hem donanımsal hem de yazılımsal sorunlara dikkat çeken Kuo, piyasaya çıkıi tarihinin 2014′e ertelendiğini dile getirdi. Bloomberg gibi haber kuruluşları Apple’ın akıllı kol saatini 2013 içinde piyasaya sürmesini öngörse de, Kuo ortaya başka bir zaman çizelgesi koyuyor.

Apple’ın iOS’in iWatch’a uyumlu bir versiyonunu hazırlamak için yeterli kaynağı olmayabileceğini söyleyen Kuo, buna gerekçe olarak iOS’in iPhone ve iPad’de kullanılan versiyonunda yapılması beklenen köklü değişiklikleri gösterdi. Buna ek olarak, giyilebilir cihazlarda kullanılan bileşenlerin henüz yeterli olgunluğa ulaşmadığını söyleyen Kuo, Apple’ın ancak 2014′ün ikinci yarısından sonra geniş kapsamlı bir iWatch üretimine başlayabileceğini ifade etti.

Kuo raporunda iWatch’un donanımına ilişkin öngörülerini de paylaştı. Apple’ın iWatch’ta Japon veya Güney Koreli bir üretici tarafından üretilen 1.5 ila 2 inç arasında bir ekran kullanacağını söyleyen Kuo, iWatch’un diğer Apple ürünleriyle entegre olacağını ve saatte iPod nano’nun önemli bileşenlerinin de bulunacağını dile getirdi. iPod nano’dan iWatch’a geçiş yapabilecek bileşenlere örnek olarak GF2 dokunma teknolojisini gösteren Kuo, iki cihaz arasındaki boyut ve programlama yeteneği benzerliğinden ötürü bu durumun gerçekleşmesini olası gördüğünü sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.