samsung - apple

Apple ve Samsung Ortaklığı Bitiyor!

samsung - apple

samsung – apple

Apple – Samsung Ortaklığı Ne Durumda?

Samsung ve Apple arasında sürekli olarak bir çekişmenin var olduğu herkes tarafından bilinirken, bu defa olay çok daha arklı bir yöne gitti!

Son yıllarda sürekli karşılıklı olarak açılan davalarda  karşılıklı patent ihlali suçlamaları nedeniyle ödenen tazminatlarıyla gündemi sallayan haberler  Apple ve Samsung için önemli davalar oluyor. Yalnız bu davalara rağmen birbirine rakip olan iki marka yine de çıkarları söz konusu olduğunda birlikte  hareket etmekten çekinmiyorlardı.  yalnız son gelen haber ile birlikte artık aralarında çıkar ilişkisi üzerine kurulu olan birlikte çalışma durumuna bir son verildi. Apple,  mobil cihazlarında kullandığı işlemcilerini Samsung‘a ürettiriyor. Son zamanlarda bu ortaklığa bir son verileceğinin haberi gündemde yer teşkil ediyor. Apple tarafından gelen haberlere göre firmanın 2014 yılı itibari ile Tayvanlı üretici TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) ile birlikte çalışacağını gösteriyor.

Ortaya atılan bu iddialarda bir  doğruluk payı var ise  TSMC,  Tayvan’ın güneyinde bulunan üretim tesislerini yeniden yapılandırmaya başladı.

Canan DURMAZER

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.