Apple Yeni Ürünü İtv 4k Ultra Hd Olarak Geliyor

Apple’ın üzerinde çalıştığı iddia edilen yeni ürünü iTV hakkında yeni söylentiler var.

4K çözünürlük teknolojisini yavaş yavaş hayatımıza giriyor. Full HD’den sonraki adım olarak tanımlanan 4K çözünürlük teknolojisine sahip olan TV’lerin sayısı da yavaş yavaş artıyor. Son olarak Samsung’un 85 inç 4K TV’si 40 bin dolar fiyat etiketi ile ön siparişteydi. Şimdi ise Apple’ın yeni ürünü iTV’nin de 4K çözünürlük teknolojisine sahip olacağı söyleniyor.

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz iTV’nin test çalışmalarına Apple’ın Sharp ve Foxconn ile birlikte başladığı ortaya çıkmıştı. 3840 x 2160 çözünürlüğe sahip olacağı belirtilen iTV’nin, şimdi de 4K Ultra HD bir model olarak geleceği ve üst segment kullanıcılara hitap edeceği ortaya çıktı.

Günümüz akıllı televizyonlarından alıştığımız internet bağlantısına da sahip olacak iTV buna ek olarak ses ve hareketle kontrol özelliğini de bulunduracak.

Öte yandan halihazırda iPhone, iPad ve iPod gibi popüler cihazların üretimi Apple’ın tedarikçi firmalarını bir hayli zorlamakta bir de bunlara iTV’nin eklenmesi işleri iyice zorlaştıracak. Bu yüzden Apple’ın iTV’lerin seri üretimi için uygun bir tedarikçi firma arayışına girecektir. Bazı kaynaklara göre ise Apple’ın yakın zamanda iTV üretimine başlayacağı ve 2013’ün sonu ya da 2014’ün başı gibi satışına başlayacağı belirtiliyor.

.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.