Apple’ı Gölgede Bıraktı

Mobil dünyanın bilinen markası Apple, 7 ülkede Windows Phone 8’li modellerin arkasına düşmekten kurtulamadı.

lumia ailesiyle ivmeli bir yükselişi gözler önüne seren Nokia, mobil pazarın kurallarını kendi lehine çevirmeye başladı. Bundan iki yıl öncesine kadar windows Phone işletim sistemine sahip cihazların iphone’u geçeceğinden bahsetsek, teknoloji dünyası gülerdi. Fakat windows Phone 8’in lumia ailesiyle buluşmasıyla, daha akıllı işler yaparak popülerleşen Nokia, Apple’a 7 ülke pazarında meydan okudu.

Microsoft’un Halkla İlişkiler uzmanı Frank Shaw, geçtiğimiz gün içinde windows Phone 8 işletim sisteminin başarısı sayesinde iphone ve iOS’u geride bıraktıklarını açıkladı. Shaw’ın bu iddialı sözleri üzerinde dünya teknoloji basınının araştırmaları sonucu, sözlerini doğrulayan 7 ülke ortaya çıktı.

Araştırmalara göre windows Phone 8 mobil işletim sisteminin Nokia’nın lumia ailesiyle buluşması sonucu iphone’u egale eden pazar ülkeleri; Arjantin, Hindistan, Polonya, Rusya, Ukrayna, Hırvatistan ve Güney Afrika olarak biliniyor.

.ym_trm,
.ym_trm a,
.ym_trm u,
.ym_trm font { color:#0000FF; font-size:14px; font-weight:bold; text-decoration:none; font-family:arial; line-height:100%;}
.ym_trm a:hover{color:#FF0000; text-decoration:underline;}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.