bilenlere danışmak gerek

Bilenlere Danışmak Gerek

Günümüzde gelişmemiş ülke dediğimiz toplumlar bile küreselleşmeden ayrı düşünülemez. Çünkü internet denilen ağ, dünyadaki bütün bilgisayarları birbirine bağladığı gibi, toplumları da birbirine bağladı. Dünyanın bir köşesinde olan olay internete verildiği anda bütün dünya ile paylaşılmış oluyor. Sadece olan olaylar da değil. İnsanın aklına gelip yazdığı her şey, iyi-kötü, doğru-yanlış demeden, üzerinde düşünülmeden böylece ortaya dökülüyor. Facebook’ta “like”lanmak ve paylaşım almak, sanki  işinde kıdem almak gibi bir şey. Ve biz bu ortamda doğru ve güvenilir bilgiyi arar olduk.

 

bilenlere danışmak gerek

bilenlere danışmak gerek

Bilenler Biliyor

İnternet, kendi yarattığı bu veri karmaşasına gene kendi çözüm buluyor. Bir konu hakkında doğru bilgi sahibi olanlar, işi bilenler, daha önceden tecrübe sahibi olanlar, neyin nasıl olduğunu, neyin nasıl kullanılacağını, neyin nasıl sonuç verebileceğini uzman sitelerde anlatıyorlar ve deneyimlerini paylaşıyorlar. Uzman Anlatım bu amaçla, 2012 yılında kurulan sitelerden biri. Her gün yeni bir iki tanıtım yazısının girildiği sitede internet, sosyal medya, apple, android, wordpress, oyun, müzik konularında bilgi verici yazılar bulabilirsiniz. Daha önceden kullananların yani bir çeşit işe vakıf olmuş kişilerin paylaşmak amaçlı yayınladığı yazılar bunlar. Bu siteden merak ettiklerinizi kolayca bulup okuyabilir, siz de bildiklerini yazabilir, kaynak göstererek alıntı yapabilirsiniz.

bilenlere danışmalıyız

bilenlere danışmalıyız

Yaşadığımız bu sonsuz bilgi çağında artık “Ben her şeyi bilirim” ya da “Ben her şeyi yaparım” demenin içi boşaldı. Kimde her şeyi bilemez ve kimse her şeyi yapamaz. Uzmanlaşma ve profesyonelleşme toplumsal gelişmelerin yarattığı iş bölümleri. Uzman anlatım adını taşıyan paylaşım sitesi internet ortamında baş vurabileceğiniz yardımcılardan biri.  Daha iyi kullanıcı deneyimlerini öğrenmek için yazılanları okuyabilirsiniz. Böylece “Facebook”ta onlarca kez “like” lanmış cümlelerin aslında hiçbir şey öğretmediği de fark edilebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.