uzman

Bir Uzmana Danışmak

Çağımızda artık hepimiz bir bilgi bombardımanı altındayız. İnternet hayatımıza o kadar girmiş durumda ki her şey, bütün bilgiler, sadece üç dört tıklamanın sonucu önümüze seriliyor. Sosyal medya denilen paylaşım sitelerinin gücü ise inanılmaz boyutlarda. Sosyal medya paylaşımları “Arap Baharı” denilen toplumsal olayların düzenleyicisi bile oldu. İnternet, İsviçre’deki ünlü CERN fizik laboratuarında çalışanların birbirlerine kolayca ulaşabilmesi için bilgisayarlarını birbirine bağlamak fikrinden yaratıldı.

uzman

uzman

Yıllar boyu zaten sürekli gelişen elektronik birikim bilgisayarları birbirine bağlayınca bütün dünya da birbirine bağlanmış oldu. İnternet yaşadığımız çağa adını verdi. Fakat elektronik haberleşmenin yaygınlaşması  internette yazılan her şeyin  doğru olduğu anlamına gelmiyor. Sonuçta isteyen herkes klavyenin başına oturup istediğini yazabiliyor. Bu yüzden internetten faydalanmak ve doğru bilgiye ulaşmakta ayrı bir sorun olmaya başladı. Bu durumda bize danışmanlar gerekiyor. Her konuda yaratılan binlerce seçenekten hangisi yararlı, ne nedir gibi konularda uzmanlara yani bir bilene sormak her zaman en iyisi olmuştur.

Uzmanlar Anlatsın

İnternette açıklamalar yapan, bilgi vermek amacıyla kurulmuş siteler var. Örneğin yeni bir fotoğraf makinesi veya bir kulaklık  almak istiyorsunuz, son ürünleri ya da adını duyduğunuz bir ürünü tanımak istiyorsunuz. Bu siteler size yardımcı oluyor. Anlamadığınız pek çok konuda genel bilgilere buralardan ulaşabilirsiniz. Apple’ın İOS’u ile Google’ın Android işletim sisteminin farkları gibi çoğu kimsenin pek anlamadığı hususlar bu sitelerde açıklanıyor. Her gün yeni 1-2 konu ekleniyor.

uzman anlatsın

uzman anlatsın

İsterseniz kurallara uyarak siz de yazı yazabiliyorsunuz. Kopyalama yasak, kaynak göstererek alıntı yapabiliyorsunuz. İnternet, sosyal medya, mobil iletişimler, oyunlar, müzikler en çok okunan konulardan. Sitenin iletişim bölümünden rahatlıkla siteye giriş yapabilirsiniz. Bu arada sanal dünyaya bağımlı olmak diye bir makale bulursanız okumamazlık etmeyin. Meselenin bir de bu yönü var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.