cep telefonu

Bu Araştırma Çok Şaşırttı

cep telefonu

cep telefonu

Canan DURMAZER

Cep Telefonuna  Dair Şaşırtan Araştırmanın Sonucu

Yapılan araştırmalardan varılan sonuçlara insanlar göre cep telefonu ya da bilgisayarlarını sadece uzak mesafeler ile iletişim kurmak için değil, aynı evin içinde birlikte yaşamakta olduğu kişiler ile de iletişim kurabilmek için kullanıyor.

İngiltere’de The Halifax Insurance Digital Home Index tarafından yapılan araştırmanın sonucunda insanların yüzde 45’i cep telefonu ya da bilgisayarlarını sosyal medyayı kullanmak için veya mesaj ya da arama ile iletişim kurmaktan öte, aynı evin içindeki diğer odalarda bulunan aile fertleri veya arkadaşları ile konuşmak için kullanmaktadır. İnsanların yüzde 45’i cep telefonlarını bu nedenle kullanırken, yüzde 22’lik olan kısım ise yüz yüze iletişimi tercih etmektedir. Yapılan araştırmadaki katılımcıların yüzde 73’lük kısmı ise cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve müzik çalar olmadan bir gün geçirmek için çok zorlanıyor. Bunun mücadelesini veriyor. Yine aynı araştırmada elde edilen sonuçlara göre nüfusun yüzde 25’lik dilimi e-maillerini yatakta kontrol ederken yüzde 1o’u ise tuvalette kontrol ettiğini belirtiyor.

İngiltere’de 2.500 kişi ile yapılan araştırmada vatandaşlarının yarısına yakını cep telefonlarını tercih ediyor ve gerekirse evliliklerini bitirebileceklerini söylüyorlar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.