Havlu seti

Çeyizlik Havlu Seti

Erkek ve ya kadın olsun her ikisinin çeyizine de bir gelenek olarak havlu konulur. Havlu kız tarafı için daha fazla anlam taşır ve havlu ne kadar güzel işlenirse, üzerinden birbirinden güzel desenler bulunursa gelinin hamarat olduğunu gösterir. Aynı zamanda temizliğe önem veren biri olduğunu da gösterdiği için daha da kıymetli olur.

Havlu kültürden gelenek bir gelenek olduğu için birden fazla çeşidi vardır. El havlusu, banyo havlusu ve ayak havlusu gibi yaygın olarak bilinen 3 çeşidi sıklıkla kullanılır. Bunların hepsinin bir arada bulunmasına havlu seti denilir. Havlu setini ister çeyizlik isterse de gündelik yaşamda kullanılmak için satın alınsın pamuktan ve ya yünden yapılmış olması daha iyidir.

Havlu seti

Havlu seti

Yün ve Pamuk Havlu Seti

Elyaf tarzında ya da sentetik ürünlerden elde edilen havlu seti ciltte ki suyu emmez ve tam olarak kuruma yapmaz. Kaygın yapıda olması ise elyaf ve sentetikten üretilen havluların diğer bir dezavantajıdır. Bu nedenle havludan gerçek anlamda verim almak ve kullanıldığında vücutta ki tüm suyu emebilmesi için yünlü ya da pamuklu olması daha iyidir.

Ayrıca havlu üzerinde ki ipliklerin uzunluğu ve sıklığı havlulunun kaliteli, uzun ömürlü ve kullanışlı olmasına sağlar. Bu özelliklere sahip havluları ücretsiz kargo ve hesaplı fiyatlarla satın almak için de  adresini tıklayarak beğendiğinizi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.