Chrome’un Android sürümünde büyük yenilik

Google popüler çeviri hizmeti Translate’i Chrome’un Android versiyonuna yerleştiriyor. Chrome Android uygulamasının beta sürümüne yapılan son güncellemeyle birlikte web sayfaları otomatik olarak farklı dillere çeviriliyor.

Özelliğin işleyişiyse Chrome’un masaüstü versiyonundaki işleyişine oldukça benzer yapıda. Web sitelerini tarayarak farklı dilleri algılayan tarayıcı, kullanıcıdan gelen onayın ardından çeviri işlemini hemen gerçekleştiriyor.

Örnek olarak, telefonunu Türkçe olarak kullan bir Android cihaz sahibi, Chrome’u kullanarak Almanca bir web sayfasını açtığı zaman ekranın alt kısmında bir çeviri çubuğu ortaya çıkıyor. Almanca web sayfasının Türkçe’ye çevirilmesini isteyen kullanıcı bu çubuk üzerinden onayı verdikten sonra çeviri işlemi gerçekleşiyor. İşlemin tamamlanmasının ardından kullanıcıya söz konusu dilin sürekli olarak çevrilmesini isteyip istemediği soruluyor. Bu son derece basit işlem şu an için sadece Android için Chrome’un beta sürümünde yer alıyor. Özelliğin uygulamanın ana sürümüne 6 ila 12 hafta arasında bir sürede taşınması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.