tinder

Çöpçatan Uygulama Kullanıcılarını Deşifre Ederse…

Sosyal medya bugünlerde Tinder tarafından yapılan büyük hatayı konuşuyor. Mobil çöpçatan uygulamalarından biri olan Tinder kullanıcılarını “yanlışlıkla” deşifre etti! Çok büyük bir karışıklığa neden olan ise basit bir hata. Ancak bu hata çöpçatan uygulamasını kullananların deşifre olmasına sebebiyet verdi. Haliyle Tinder bugünlerde adeta tepki yağmuruna tutuluyor.

Tinder Kullanıcılarını Facebook’ta Deşifre Etti

Peki, bu büyük hata nasıl oldu? Geçtiğimiz günlerde Tinder grup yazışmalarına izin veren bir yenilik hazırlığında olduğunu duyurdu. Bu duyuru detaylı bir blog yazısı kullanılarak yapıldı. Duyurunun ardından uygulamayı kullananların Facebook hesaplarında kullanıcı olduklarını ortaya çıkardı.

tinder

tinder

Facebook hesabına girenler ilk etapta kullanıcı olduklarına dair bilgiyi sadece kendilerinin gördüğünü sandı. Ancak hesaplarında ekli olanlardan mesajlar ve yorumlar almaya başladıklarında çöpçatan uygulaması kullandıklarını herkesin gördüğünü anladılar.

Sosyal medyada anında gündemin baş maddesi olan konu beraberinde büyük esprileri ve tahmin edebileceğiniz gibi atışmaları da beraberinde getirdi. Çünkü çok sayıda evli kişinin bu uygulamayı kullandığı hem eşleri hem de arkadaşları tarafından anlaşılmış oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.