çörek otu yağı

Çörek Otu Yağı Mucizesi Nedir?

Doğa da insan yaşamına fayda sunan birçok bitki ve doğal ürün vardır. Bu ürünler içerisinde en bilineni ise kuşkusuz çörek otu ve kendisinden elde edilen çörek otu yağıdır. Çörek otu tarihte oldukça yaygın kullanılma sahip geçmişi çok eskiye dayanan mucizevi bir üründür. Çörek otu gerek kuru olarak gerekse de elde edilen yağı ile kullanılan, klinik çalışmalarında yararları kanıtlanmış doğal yapılı üründür.

Aktarlarda ve online alışveriş sitelerinde satılan çörek otu yağı genelde soğuk pres yöntemi ile elde edilen sabit özellikli bir yağdır. Vücut direncinin artırılmasında önemli bir etkiye sahip çörek otu yağının insan sağlığına yararı belki de ölüm dışında her şeydir. Her ürünün tüketiminde azı karar, çoğu zarardır. Bu nedenle çörek otu yağının kullanımı da yetişkinlere ve çocuklara göre farklılık gösterir.

çörek otu yağı

çörek otu yağı

Çörek Otu Yağının Kullanım Şekli

Dünya genelinde yapılan laboratuar çalışmalarından çörek otu yağının en büyük yararının astım hastalığının tedavisinde olduğu gözlendi. Çörek otu yağının göğüs ve sırt bölgesine uygun masaj teknikleri ile tatbik edilmesi ya da kaynar suya çay kaşığı kadar dökülerek çıkan buhardan solunması astım krizinin azalmasına sağlar.

Çörek otu yağı kullanımı her yaş grubu insan için uygundur. Çörek otu yağının insan sağlığına diğer sağladığı diğer yararlar ise yüksek tansiyon, boğaz ağrısı, radyasyon hasarı, morfin bağımlılığının önlenmesinde kullanılır. Ayrıca bademcik ve boğaz iltihaplarının tedavisinde de kullanılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.