Dünyada ”Enerjiyi Yaratanlar”, Buluştu

”İnsan Kaynakları Zirvesi”, ”Enerjiyi Yaratanlar: Hareket, Dönüşüm, Güç” teması ile bugün İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda başladı.

MCT Danışmanlık tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenen, dünyanın önde gelen profesyonellerini bir araya getiren “İnsan Kaynakları Zirvesi”, bu yıl da yoğun ilgi gördü. Çalışanlar ve kurumlar için enerjiyi; harekete, dönüşüme ve güce yönlendirme formüllerinin paylaşıldığı zirvenin ilk günü 2 bin aşkın sayıda katılımcıya ev sahipliği yaptı.

Zirvenin açılış konuşmasını, düşünme süreci, yaratıcılık ve yenilik konusunda uzman, günümüzün en güçlü düşünme-planlama araçlarından olan ve dünyada 250 milyonu aşkın kişinin uyguladığı “mind mapping”in (zihin haritası) yaratıcısı dünyaca ünlü fikir lideri–yazar Tony Buzan gerçekleştirdi.

Microsoft, IBM, HSBC Bank ve BP gibi dev şirketlere danışmanlık yapan Buzan, günümüz bilgi çağının yarattığı en büyük problemin; aşırı bilgi akışı nedeniyle insan beynine gereğinden fazla yük binmesi ve bunun sonucunda stres artışı ve enerji kaybı yaşanması olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.