dokunmatik ekran

‘Ekranı Olmayan’ Dokunmatik Ekranlı Bilgisayar

dokunmatik ekran

Canan DURMAZER

Teknoloji harikası olan, mühendislik harikası olan dokunmatik ekrana bir yenisi eklendi. Ortada dokunabileceğiniz hiçbir somut nesne olmadan, dokunmatik ekrana sahip bir bilgisayarınız olabilir. Displair bunu başardı ve havayla çalışabilen dokunmatik ekran üretti.

Herhangi bir bilgisayar ekranı olmadan, cam olmadan, tamamen hava ile sanal bir dokunmatik ekranın varlığına sahip olan buluş CES 2013’te gösterildi.

Bu ilginç ve mükemmel cihazın buluşunda su zerreleri ve projeksiyon rol oynuyor. Su zerreleri ve projeksiyon ve ayrıca havada oluşan dokunma hareketlerini algılayan buluş, dokunmatik ekranın hava halini gösteriyor. Havadan oluşan bir ekran olma özelliğinden dolayı dokunma işlemlerinizden kaynaklı ekran üzerinde parmak izi olmuyor, kirlenme olmuyor.

Cihazın şuan ki fiyatı 10.000 dolara ulaşmıştır. Ürün geliştiricilerinden bu güzel buluşun hareketlerini tam anlamı ile yerine getirmek, ürünü daha da geliştirmek için uygulamalar yazmaları bekleniyor. Ekransız, hava üzerinde dokunmatik olan ekranın piyasa sürülmesi ise içinde bulunduğumuz yılın 2. Altı ayında olacağı söyleniyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.