internet

En Güncel İnternet Teknolojisi Haberleri

İnsan yaşamının ayrılmaz bir parçası haline gelen internet kavramı, bilişim teknolojisinin gösterdiği hızlı gelişme ile giderek çok daha etkili uygulamalar sunmakta. En basit internet kullanıcısına dahi pek çok şey sunan bu devasa teknolojinin en son gelişmelerine kısaca göz gezdirelim.

internet

internet

Bu günün en önemli, internet teknolojisi haberi şüphesiz internette görüntülü arama yapma olanağı. Bilinen arama motoruna yazarak görselini aratma işleminden değil tamamen ve yalnızca görüntü  verisi ile arama yaptırma uygulaması.

Çoğu zaman bir müzede gördüğümüz bir eser ya da şehrin bir köşesinde yapı gibi pek çok şey hakkında ne yazacağımızı bilmediğimiz için arama yaptırmak mümkün değilken CamFind adlı  uygulama ile fotoğraf çekerek direkte görsel arama yaptırmak mümkün oluyor.

Sundukları Yenilikler ile Teknoloji Haberleri

Bir diğer yeni gelişme ise İtunes ekstraları artık Apple Tv’den izlenebilecek olması. Sinema tutkunları için oldukça önemli bir konu olan filmlerin kamera arkası çekimlerini izlemeyi mümkün kılan uygulama olarak artık Apple TV ile kamera arkasını izleme keyfini salonunuza taşıyabileceksiniz.

Geçmişte yalnızca iTunes Extra üzerinden izlenilen bu tür film içerikleri Apple TV güncellemesi içinde istenilen büyüklükteki ekranlarda da izlenebilecek. Geçtiğimiz hafta içinde Apple tarafından Apple TV için yayınlanan 6.2 sürümünü güncellemek bu özel uygulama için yeterli olmakta. Bu özel uygulamada filmlerin DVD ya da Blu-Ray sürümlerinde mevcut durumda ekstra içeriklerin bulunduğu bölümlerde, dijital ortam iTunes Extra ile izlenebilme özelliğinde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.