Etiket arşivi: ANDROID

apple

Android iOS Tahtını Bir Türlü Alamadı!

apple

apple

İphone, Android arasında rekabet ne durumda?

Son zamanlarda adından sık sık söz ettiren ve sürekli olarak İOS ile kıyaslanan Android işletim sistemi İphone tahtını alabilir mi?

Bu konuya yönelik birçok haber yapıldı. Çok fazla söyledin ve yazıldı. Peki İOS tekrar Android işletim sistemine kaptırmış olduğu tahtını alabilecek mi?

16.000 farklı ABD’li akıllı cep telefonu kullanıcısı arasında yapılan araştırmada, dörtte bir Android kullanıcısı  yine Android almayı planlıyor.  Yapılan bu araştırmanın süresi yaklaşık olarak 12 ay sürdü. Araştırma sonucunda Apple’in sadık bir kullanıcı kitlesi var ve onlar asla Apple’dan vazgeçmeyecekler.

android

Windows 8’e Android Keyfi Geldi

 

android

android

Canan DURMAZER

Windows 8’de Android keyfi var

Windows 8’e Android keyfinin gelmesi; Android uygulamalarını çalıştırma hayalini gerçekleştirdi.

Windows 8’in uygulama mağazasında isteklerinizi karşılayabileceğini düşündüğünüz kadar uygulamanın olmamasından dolayı rahatsızlık duyuyorsanız, bu rahatsızlığınızı, şikayetinizi BlueStacks ile artık geçmişte bırakacaksınız. Android uygulamalarının Windows 8’e gelebilmesi için uzun bir süredir üzerinde çalışan BlueStacks şirketi,  Android uygulamalarını Windows 8’e getireceğinin haberini verdi.

 

Final sürümüne ulaşan şirket, Android uygulamalarını Windows 8’e sahip olan tablet bilgisayarınızda kullanırken sensörlerden yararlanmanızı sağlıyor. Android uygulamalarını kullanırken tam ekran olarak çalıştıra da biliyorsunuz.

BlueStacks şirketi tarafından yayınlanan videoda bu emülatörün performansının iyi göründüğü söyleniyor. Yalnız kullanıcılardan emülatörün yavaşladığına dair bazı şikayetler geliyor. Şikayetlere rağmen Windows 8’e sahip olan bilgisayarınızın bu uygulamadan yoksun kalmasını istemiyorsanız BlueStacks idealdir.

 

 

samsung

Samsung Galaxy Fiyatları Akıllı Telefon Sahibi Yapıyor

Samsung-i8190-Galaxy-S3-Mini-Bey_89346_1Teknoloji harikası olan Samsung Galaxy, teknoloji ile ilenen kişilerin beğenisini kazanmaktadır. Samsung Galaxy modelleri seriyi farklı tasarımlar ile devam ettirmektedir. Bu seride S I, S II, S III, Mini, Ace modelleri bunuluyor. Samsung Galaxy fiyatları aralığındaki değişkenlikte bundan kaynaklı olmaktadır. Çünkü her bir telefonun farklı özelliği oluyor, her bir özelliğe göre de farklı fiyat belirleniyor. En Hesaplı Samsung Galaxy fiyatlarından yararlanarak cep telefonu almak istiyorsanız Büroteknik mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

Samsung Galaxy Fiyatları ve Galaxy Serisi

Samsung Galaxy fiyatlarını etkileyen özellikler arasında: 1.0 GHz çift çekirdekli işlemci, 1 GB ram, Android 4.1 işletim sistemi, 5 megapiksel kamera vardır. Ön ve arka kamera olmak üzere 2 kameralı olan Samsung Galaxy kullanıcılarının her alandaki isteklerini karşılamaktadır. Samsung Galaxy fiyatları uygunluğu ile alacağınız S III modelinin en çok beğenilen özelliklerinden bazıları da şunlardır: 4.0” 480 x 800 AMOLED ekran boyutu, 8 GB dahili hafıza, 4.0 Bluetooth, sms ve mms özelliği vardır. Usb desteği özelliğine de sahiptir. Wi-fi, 3G, görüntülü konuşma, GPRS, PC bağlantı kablosu, XHTML tarayıcı, E-Posta okuyucu, 14 Saat (2G)/7 saat (3G) konuşma süresi, 450 dakika bekleme süresi özelliği de bu güzel serinin en son modeli olan Samsung Galaxy S III özelliklerinden biridir. Telefonun ağırlığı 112 gr’dır ve oldukça hafif olmakla birlikte incedir.

Kullandığınız telefonunuzun isteklerinizi karşılamasını istiyorsanız adresini ziyaret edebilirsiniz.

nokia-android-smartphone

Nokia Android’e Geçebilir

Nokia geçtiğimiz yıl mobil pazarın en hareketli yılını geçirdi. Microsoft’un WP8 işletim sisteminin en büyük destekçisi konumundaki Nokia, üst düzet yöneticilerinin açıklamalarıyla bunu duyurdu.

Ancak geçen zaman içerisinde birçok değişiklik oldu. Ve sonunda “Safımız belli, Microsoft’un yanındayız” şeklinde konuşan Nokia CEO’su ilginç bir açıklama yaptı.

Nokia CEO’su Stephen Elop Google Android tabanlı bir Nokia akıllı telefon piyasaya sürmekle ilgili planları sorulduğunda, “Mevcut ekosistemde Windows Phone kullanıyoruz. Ancak her zaman bir sonraki adımı düşünmekteyiz” dedi. Dün çok kesin bir şekilde konuşan Elop artık farkı düşünüyor gibi gözüküyor.

nokia-event-elop-ballmer-10_web11340720685

wpid-538950458021400279.jpeg

Kırmızı HTC One ST Göründü

image

Akıllı telefonların başında gelen HTC,  One serisine ilk cihazlar dışında  üye katmamıştı. Elimizde yalnız One X, One S ve One V bulunuyordu. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan  Desire X’in ardından, tekrar One serisini devam ettirmeye hazırlanıyor.
Çin’de ortaya çıkan yeni One akıllı telefon, ST model adını kullanıyor. One S gibi 4.3 ekrana sahip olan bu telefonun, Çin’e özel bir telefon olacağı söyleniyor.Fakat  One ST, One S kadar güçlü olmamakla beraber çift çekirdekli 1 GHz işlemciye sahip ve 115 gram ağırlığında. Ekran 4.3 inç boyutuna karşılık, 480 x 800 piksel çözünürlüğe sahip. Android 4.0 yüklü olarak gelecek olan bu telefonun en dikkat çekici yanı, iki tane sim kartı içerisinde barındırabiliyor olması. Çin malı telefonlarda sık sık gördüğümüz bu durum, HTC’nin yeni Çin’e özel telefonunda da bulunacak yani.Telefonun resmi tanıtımının 19 Eylül‘de yapılacağı söyleniyor.