Etiket arşivi: apple

samsung - apple

Apple ve Samsung Ortaklığı Bitiyor!

samsung - apple

samsung – apple

Apple – Samsung Ortaklığı Ne Durumda?

Samsung ve Apple arasında sürekli olarak bir çekişmenin var olduğu herkes tarafından bilinirken, bu defa olay çok daha arklı bir yöne gitti!

Son yıllarda sürekli karşılıklı olarak açılan davalarda  karşılıklı patent ihlali suçlamaları nedeniyle ödenen tazminatlarıyla gündemi sallayan haberler  Apple ve Samsung için önemli davalar oluyor. Yalnız bu davalara rağmen birbirine rakip olan iki marka yine de çıkarları söz konusu olduğunda birlikte  hareket etmekten çekinmiyorlardı.  yalnız son gelen haber ile birlikte artık aralarında çıkar ilişkisi üzerine kurulu olan birlikte çalışma durumuna bir son verildi. Apple,  mobil cihazlarında kullandığı işlemcilerini Samsung‘a ürettiriyor. Son zamanlarda bu ortaklığa bir son verileceğinin haberi gündemde yer teşkil ediyor. Apple tarafından gelen haberlere göre firmanın 2014 yılı itibari ile Tayvanlı üretici TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) ile birlikte çalışacağını gösteriyor.

Ortaya atılan bu iddialarda bir  doğruluk payı var ise  TSMC,  Tayvan’ın güneyinde bulunan üretim tesislerini yeniden yapılandırmaya başladı.

Canan DURMAZER

apple

Sahte Apple Store Çin’den Sonra Şimdide Afganistan’da

apple

apple

Afganistan’da sahte Apple Store İddiaları

Çin’de görülen Apple mağazalarının sahte olmasına alışkın olunduğu yalnız bu defa sahte olan Apple Store mağazasının Afganistan’da görülmesi oldukça şaşırttı.

Çin’de sıkça Apple Store mağazalarını görmek mümkündür. Yalnız bu mağazalarının gerçeği ile çok yakından alakalı olması sahte Apple mağazalarının fark edilmesinin önüne geçemiyor. Çin’de görülen bu mağazalardan biri de şimdi Afganistan’da bulunuyor.

Kabil’de bulunan bir alışveriş merkezinde Apple mağazası bulunuyor ve içerisinde orijinal Apple ürünleri satılmaktadır. Mağazanın müdürü Mohammed Nasery, satışların çok iyi olduğunu belirtmektedir.

Canan DURMAZER

facebook

Facebook 4 Nisan’da Cep Telefonu Mu Tanıtacak?

 

facebook

facebook

Facebook 4 Nisan’da Nasıl Bir Yenilik İle Geliyor?

Facebook‘un 4 Nisan’da göstermeyi planladığı yeniliği, Wall Street Journal’ın son raporunda yer alan bilgilere göre bir telefondan ziyade bir Android giriş ekranı olacağının açıklaması yapıldı.  Bu giriş ekranı, iddiaya göre kullanıcının Facebook hesabından aldığı bilgileri giriş ekranında gösterecek.

WSJ’ye göre bu özellik öncelikle  HTC’nin cep  telefonlarında yerini alacak.  Yalnız bu özellik, bir zaman sonra Android üreticilerinin de cep telefonlarında görülebilmesi mümkündür.  WSJ 4 Nisan’daki tanıtımında  Facebook‘un bir  cep telefonu tanıtmayacağını bildiriyor.

Canan DURMAZER

apple

Apple Retinasında Sorun Mu Var?

Apple Bozuk Retina Ekran Davası İle Karşı Karşıya

Retina ekranlı MacBook Pro sahibi olan bir Apple kullanıcısı, Apple‘ı kullandığı MacBook Pro’nun ekranında oluşan hayalet efektinden kaynaklı olarak dava etme hazırlığında. Beau Hodges tarafından Kaliforniya’da açılan davada farklı performansa sahip ve kaliteye sahip olan ekranların tek bir MacBook Pro’da kullanıldığı iddası var.

 

 

apple

apple

Yüksek çözünürlüklü MacBook Pro’larda etkili olduğu iddia edilen “Ghosting” sorununun, sadece LG yapımı panellerde yaşandığı ve Samsung’un ekranlarında böylesi bir sorun ile karşılaşılmadığı da diğer bir iddia. Kaliforniya’da açılan davada; Apple  müşterilerine bu sorunlu ekranları satarak onları kandırdığı ve hangi bilgisayarın hangi ekranı kullandığını açıkça bildirmediği yer alıyor.

Davaya konu olan hayalet efektinin IPS panelde 10-20 dakika gibi belirli bir süre gösteriliyor. bu görüntü ekrandaki görüntü değişse bile hayalet bir görüntü bırakabiliyor.

Canan DURMAZER

angry birds

Apple İle Angry Birds Toons İzleyebileceksiniz

angry birdsApple  Angry Birds Toons İzleme İmkanı Sunuyor

Dünyayı kasıp kavuran bir oyun olan Angry Birds (kızgın kuşlar) artık çizgi film animasyonu oldu. Angry Birds, Apple‘ın telefonlarında oynanabilirken, artık çizgi filmi de izlenebilecek.

Angry Birds çizgi animasyonunun Finlandiya, Fransa, Kore, Brezilya ve Ukrayna gibi birçok ülkede yayınlamasının ardından, animasyona övgüler yağdı. Tıpkı oyuna gösterilen ilgi gibi bu çizgi animasyonunun ilk bölümü de ilgi gördü. Oyunu piyasaya süren, animasyonu piyasaya süren Ravio, yapmış olduğu duyuru ile Angry Birds Toons adlı animasyonun bölümlerinin Apple markalı, iPhone ve iPad gibi cihazlardan da izlenebileceğini belirttir. Apple markasının milyonlarca kullanıcısı bu haberden dolayı memnun oldular. Angry Birds uygulamasını çalıştırıp ardından Toons butonuna basmak ve Play tuşuna dokunarak çizgi film için hazırlanan menüye ulaşabilirsiniz.

Canan DURMAZER

 

apple

Apple Ceo’su Beats Ceo’su İle Görüşüyor

 

apple

apple

Canan DURMAZER

Apple Görüşmelere Başladı

Apple CEO’su Tim Cook  Apple tarafından kurulması için üzerinde çalışılan müzik akış servisinin kalitesi ve farklılığı için Beats CEO’su ile bir araya gelindi ve görüşüldü.

Müzik mağazası olarak iTunes ile hizmet vermekte olan Apple’ın  iTunes için ek olarak abonelik temelli bir müzik akış servisi kuracağının söylentisi başladı yalnız henüz bu söylentiyi doğrulayacak olan bir çalışma yok.

Yalnız Apple Ceo’su olan Cook, Beats Ceo’su ile görüştü. Görüşmenin içeriğinde Beats’in Project Daisy adı ile yürütülen müzik akış servisinin konu olduğu bildirildi. Apple’ın internet yazılım ve servislerinden sorumlu başkan yardımcısı Eddy de Ceo Cook gibi görüşmede bulunuyordu.

 

 

apple

Dev Marka Apple Hacker Darbesi Aldı

apple

apple

Canan DURMAZER

Apple Hacker Darbesi Aldı

Facebook ve Twitter’in hacklenmesinin hemen ardından şimdi de dünyanın teknoloji devi olan Apple hacklendi. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre, tarayıcıların java eklentilerindeki eksiklikler, sorunlar sebep olarak sunuldu.

teknoloji devi Apple tarafından yapılan açıklama “Tarayıcıların Java eklentilerindeki zafiyet nedeniyle sınırlı sayıdaki Mac sistemine kötü amaçlı yazılımların bulaştığı tespit edilmiştir. Apple ve diğer şirketlere karşı yapılan saldırı sonucu kötü amaçlı yazılımlar bulaştırılmıştır” olarak kamuoyuna duyuldu.

Yapılan hacker saldırısı sonrasında veri çalıntısının ya da veri kaybının da olmadığı belirtilmektedir. Yetkililer hackerların sadece az sayıda çalışanın Macintosh bilgisayarına erişebildiğini belirttiler. Durum fark edildiğinde kötü amaçlı olan yazılımların Apple ağından uzaklaştırıldığının da bilgileri verilmiştir. Yapılan hack saldırılarına rağmen Apple hiçbir şekilde veri kaybetmediğini tekrardan bildirmiştir.

iPhone 5

İphone 5 Samsung Galaxy S3’ün Önüne Geçti

Canan DURMAZER

Apple Markalı  iPhone 5’i Samsung Galaxy S3 Modelinin Önüne Geçti

Araştırma yapan firmalar arasında bulunan Strategy Analytics tarafından yapılan araştırmanın sonucuna göre ABD’nin en çok ve en iyi satan telefon markası Apple iPhone 5 oldu. Yılın son çeyreğinde ortalama olarak 27.4 milyon oranında satış yapan Apple iPhone 5 böylelikle yılın son çeyreğini yapmış olduğu satışlarla 15.4 milyon adet satan Samsung Galaxy S3’ün önüne geçmiş oldu.

Yapılan araştırmanın sonucu olarak karşımıza çıkanlar arasında şaşırtıcı olan bir durum daha var o ise; iPhone 4S modelinin toplam olarak 17.4 milyon adet satması ve yine Galaxy S3’ün satışlarının üçüncü olmasına sebebiyet vermesidir. Apple markasına ait olan bu iki cihaz dünya pazarının yüzde 20’lik dilimine hakim oldu.