Etiket arşivi: facebook

facebook

Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg Her Yıl Servet Kazanıyor

facebook

facebook

Facebook Servet Kazandırıyor!

Facebook kurucularından olan ve ayrıca CEO’su olan Zuckerberg’in 2013 yılında alacağı maaşın ne kadar olacağına dair bildirimler yapılmakta..

Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg için 2013 yılında belirlenecek olan toplam maaş 1 milyon dolar olacak. ABD tarafından SPK ve SEC’e gönderilen belgeler sonucunda 1 ocak tarihi ile Zuckerberg’in maaşı bu miktara indirildi.

Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’e 2012 yılında toplam olarak 2 milyon dolarak olarak ödenmişti. Bu rakamın arasında Zuckerberg’in hisse satışları yer almamaktadır. 

Hisse satışları da oldukça yüksek bir gelir getirmektedir.

Teknoloji alanında çalışan kişiler arasında 1 milyon dolar maaş alan ilk kişi Apple CEO’su Steve Jobs’tu…

facebook

Facebook Popülerliğini Kaybediyor

facebook

facebook

Canan DURMAZER

Facebook Popülerliğini  Kaybetmeye Başladı

Yapılan araştırmalardan elde edilen sonuçlara göre artık Facebook’ta fotoğraf paylaşmak ve sohbet etmek eskisi gibi popüler değil. Sosyal medya kullanıcıları artık Instagram ve SnapChat uygulamalarını kullanıyor.

ntvmsnbc’de yayınlanan bir habere göre Adam Ludwin, albumatic adını verdiği bir fotoğraf albümü uygulaması geliştirerek 25 yaş ve altındaki Facebook kullanıcılarına yönelik bir anket düzenledi. Düzenlenen anket sonucunda Facebook kullanıcılarının artık sıkıldığına karar verildi.

Kullanıcılarının sıkıldığının bilincinde olan Facebook, geçtiğimiz yıl Instagram’ı satın alarak önemli bir adım attı.

 

like a hug

Beğenildiğinizi Yelek Giyerek Hissedin

 

like a hug

Canan DURMAZER

Sosyal ağlar arasında herkesin en çok yapmış olduğu işlem ‘beğen’ butonuna basarak, paylaşımı yapan kişiye olumlu bir tepki vermektir. Sosyal ağlarda fotoğraf paylaşımlarının beğenilmesi için hazırlanan ‘beğen’ butonunun verdiği mutluluk artık gerçek anlamda hissedilir bir hal aldı.

Bu mutluluğu hissetmek için ‘Like a Hug’ isimli yani ‘beğen sarıl’ isimli medya ile bağlantısı olan bir yelek üretildi. Yeleği giydiğiniz anda Facebook üzerinden gelen bütün beğenileri hissedeceksiniz. Her bir beğen butonuna tıklandığında yelek şişiyor ve kullanıcıya sarılıyormuş hissi veriyor. Çevrenizdeki kişilerin sizi beğendiğinde sarılma hissi de vermesini istiyorsanız ‘Like a Hug’ bunun için en idealidir.

Yelek kullanıldığında Facebook’ta yapılan fotoğraf, video ve durum güncellemelerinin beğenildiği anda yelek şişiyor. Bu yelek ile duygu dünyasında, sosyal ağlar ile gerçek bir yaşam arasında bağ kurulmasına olanak tanınıyor.

 

HTML5-Unliked

Facebook: HTML5 Büyük Bir Hataydı

Web yazılım dünyasına hızlı bir giriş yapan HTML5 hakkında serzenişler başladı. Özellikle mobil yazılım firmaları HTML5 entegrasyonunda uzun dönemli hataların meydana geldiğini dile getiriyorlar. Yakın zamandaki bir ropörtajında ise Mark Zuckerberg Facebook en büyük hatasının HTML5‘de ısrarının olduğunu belirtti.

HTML5-Unliked

FACEBOOK HTML5’İ BEĞENMEDİ

İki yıldan uzun bir süredir Facebook geliştiricileri birçok mobil platformda yazılım geliştiriyorlar. Amaç tabii ki geniş bir destek altyapısı oluşturmak. Ancak Facebook kullanıcılardan memnuniyet mesajları yerine şikayet mesajları almaya başlayınca durumun rengi değişti. Şikayetlerin büyük çoğunluğu yavaşlık ve bağlantı hatalarıyla ilgiliydi.

Kullanıcı şikayetlerinin üzerine hazırlanan raporlar gösterdi ki mobil Facebook kullanıcıları gerçekten de şikayetlerinde haklıydılar. Bunun üzerine iPhone için HTML5 yerine uygulama geliştiren Facebook, kullanıcılardan olumlu geridönüş aldı. Hızlı tarama ve açılış sonucu kullanıcı sayısı iki katına çıktı.

facebook sesli bildirim

Facebook Sesli Bildirimi Getiriyor

 

Facebook güncellemelerine devam ediyor.Sıradaki güncelleme de bildirimleri sesli olarak alabileceğimiz bir sistem getiriyor.

Yakın zamanda devreye girecek bu güncelleme de arkadaşlık istekleri ve gelecek olan diğer bildirimler sesli olarak haberdar edilecek.

Bu özellikle ilgili test videosu hazırlanmış..

İyi seyirler..