Etiket arşivi: Google

gmail

Gmail’e Ne Olduğunu SMS Öğren

Canan DURMAZER

Gmail’inizin çalınması durumunda ya da hesabınızın saldırıya uğraması anında hemen haberdar olmak istiyorsanız SMS ile bilgileneceksiniz.

Çok fazla Gmail kullanmıyorsanız ve mail yolu ile bilgilendirme aldığınızda hemen haberdar olamıyorsanız SMS yoluyla haberdar olmanın rahatlığını yaşayacaksınız.  Hackerlar Gmail hesabınızı ele geçirdiğinde veya hesabınızı kurcalayan birisi olduğunda SMS ile haberdar olacaksınız. SMS ile haberdar olmanız için Gmail’e yeni bir özellik eklendi.  Artık şüpheli her durumda, hesabınızın çalınmasında bilginiz olacak. Bunun için yapmanız gereken: Hesaplar bölümünden, güvenlik yolunu seçerek ardından cep telefonu numaranızı eklemeniz ve hemen sonrasında karşınıza çıkacak olan iki uyarı kutucuğunu da işaretlemeniz gerekmektedir.

Google hesabınıza neler olduğunu öğrenmek ve hesabınızın korumasını güçlendirmek için aynı sayfa içerisinde bulunan 2 adımdan oluşan doğrulama işlevini etkin hale getirmelisiniz.

nokia-android-smartphone

Nokia Android’e Geçebilir

Nokia geçtiğimiz yıl mobil pazarın en hareketli yılını geçirdi. Microsoft’un WP8 işletim sisteminin en büyük destekçisi konumundaki Nokia, üst düzet yöneticilerinin açıklamalarıyla bunu duyurdu.

Ancak geçen zaman içerisinde birçok değişiklik oldu. Ve sonunda “Safımız belli, Microsoft’un yanındayız” şeklinde konuşan Nokia CEO’su ilginç bir açıklama yaptı.

Nokia CEO’su Stephen Elop Google Android tabanlı bir Nokia akıllı telefon piyasaya sürmekle ilgili planları sorulduğunda, “Mevcut ekosistemde Windows Phone kullanıyoruz. Ancak her zaman bir sonraki adımı düşünmekteyiz” dedi. Dün çok kesin bir şekilde konuşan Elop artık farkı düşünüyor gibi gözüküyor.

nokia-event-elop-ballmer-10_web11340720685