Etiket arşivi: iphone

iphone

iPhone Hesapları Renklendi

iphone

iphone

Renkli iPhone Hesabı

iPhoneclub.nl tarafından yayınlanan ve ünlü konsept tasarımcısı Martin Hajek daha hesaplı / ucuz renkli tasarımlarını iPhone için sergiliyor. Hajek tasarımlarını Apple’in daha ucuz malzemeler kullanarak, daha hesaplı ürünler üretmesi adına yapmakta. Bu renkli ve hesaplı tasarımlarda kullanılan 4.0 ve 4.5 inçlik ekranlar dikkat çekiyor.

Apple, her zaman ucuz yani hesaplı tasarımlardan yana olmadığını belirtse de, tüketiciler bunu istiyor. Martin Hajek’in tasarımları tüketicilerin bu isteğinin gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Canan DURMAZER

Duke Nukem II

En Güzel Klasik iOS’a Geliyor

Duke Nukem IISevilen Klasik Oyun iOS’a Geliyor

Duke Nukem II, iOS‘a geleceğine dair söylentilerin olduğu bu günlerde Apple kullanıcıları oldukça neşeli tavırlar sergiliyor. Bir dünya klasiği olan Duke Nukem II oyununu artık iPhone ile oynama keyfini yaşayabileceksiniz.

Klasik DOS oyunlarını iPhone üzerinden oynamayı, bu oyunları telefonunda görmeyi sevenler için Platform oyunu tarzındaki Duke Nukem II,   iOS‘a geçmek için hazırlanıyor.

Duke Nukem 3D’nin mobil sürümü, mobil oyun olarak diğer cep telefonlarının kullanıma uygundu. Şuanda ise 3D Realms ve oyun stüdyosu Interceptor Entertainment, kayarak ilerlemeli Duke Nukem II oyunu tanıtıcı video yayınladı. tam 256 göz alıcı rengin olduğu ve 32 seviyeyi içerisinde bulunduran oyun, önümüzdeki ay 1.99 dolar ile satışa sunulmaya hazır.

Canan DURMAZER

iphone

iPhone Telefon Kılıfı Satışı Yasaklandı

iphone

iphone

Canan DURMAZER

eBay’da iPhone Telefon Kılıfı Satışı Yasaklandı

Dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna’nın kullandığı ve büyük bir beğeni kazanan telefon kılıfının satışı eBay’da yasaklandı. Alüminyum bir iPhone kılıfı olan modelin, muştaya benzetildiği ve ‘Ateşli silah ve bıçak satışı kanunu’na göre satışının yasaklandığı şirket yetkilileri tarafından bildirildi. Bu muştayı andıran alüminyum iPhone kılıfın, kullanıcılardan gelen e-postalardan sonra zararlı olabileceği kanısına varıldı ve satış durduruldu.

Modelin alüminyum halinin satışı yasaklı yalnız aynı modelin plastik halinin satışı yasaklı değil, sitede satılıyor.

 

HTML5-Unliked

Facebook: HTML5 Büyük Bir Hataydı

Web yazılım dünyasına hızlı bir giriş yapan HTML5 hakkında serzenişler başladı. Özellikle mobil yazılım firmaları HTML5 entegrasyonunda uzun dönemli hataların meydana geldiğini dile getiriyorlar. Yakın zamandaki bir ropörtajında ise Mark Zuckerberg Facebook en büyük hatasının HTML5‘de ısrarının olduğunu belirtti.

HTML5-Unliked

FACEBOOK HTML5’İ BEĞENMEDİ

İki yıldan uzun bir süredir Facebook geliştiricileri birçok mobil platformda yazılım geliştiriyorlar. Amaç tabii ki geniş bir destek altyapısı oluşturmak. Ancak Facebook kullanıcılardan memnuniyet mesajları yerine şikayet mesajları almaya başlayınca durumun rengi değişti. Şikayetlerin büyük çoğunluğu yavaşlık ve bağlantı hatalarıyla ilgiliydi.

Kullanıcı şikayetlerinin üzerine hazırlanan raporlar gösterdi ki mobil Facebook kullanıcıları gerçekten de şikayetlerinde haklıydılar. Bunun üzerine iPhone için HTML5 yerine uygulama geliştiren Facebook, kullanıcılardan olumlu geridönüş aldı. Hızlı tarama ve açılış sonucu kullanıcı sayısı iki katına çıktı.

iphone5live_610x321

iPhone 5 Yamuluyor

Apple,kendine özgü reklam kampanyaları ve estetik tasarım felsefesiyle rakiplerinden ayrılıyor.Fakat bu haberimizde iPhone 5’den beklenmeyen bir şey ortaya çıktı.iPhone 5 dayanıklılık konusunda beklentileri karşılayamamış gibi.

Telefonu arka cebinde taşıyanların şikayetleri ise artmış durumda.Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi iPhone 5 yamulmuş fakat hala çalışıyor.

iphone-5-bent-111356944959

 

 

Yukarıdaki resime dikkatli bir şekilde bakarsanız yamulduğunu görebilirsiniz.

iphone-5-bent-11356945023

 

Bir başka resimde yukarıdaki gibi..iPhone 5 alacakların bu durumu göz önünde bulundurmalarını öneriyoruz.