Etiket arşivi: iphone 5

iphone-5-release-date

Apple iPhone 5’in Maliyeti Sonuçlandı

Piyasada çalışan üretim uzmanları üretimi süren Apple 16 GB iPhone 5 ‘in maliyetini hesaba döktü.

Peki cihazın toplam fiyatı ne kadar olacak ?
Piyasa uzmanı UBM Tech Insights tarafından yapılan araştırmalar da Apple’ın yepyeni üretilen telefonu iPhone 5 ile ilgili önemli gerçekleri topladı ve sundu. 16 GB dahili hafızası olan bu yeni cihazın tüm parçalarının maliyetlerini hesaplayarak ortaya bir rakam çıkardılar.ABD’de 650 Dolardan satılması beklenen cihazın tam tamına maliyeti ise 168 dolar.

 


Aynı hafızaya sahip olan İphone 4S’in parçalarının fiyatı ise 132 dolardı.Ortaya konulan hesaplara göre en pahalı parça yine Apple tarafından üretilen A6 işlemci.A6 işlemcinin fiyatı ise 28 dolar.Uzmanlar bu fiyatları tahmini olarak değerlendiriyor.Çünkü henüz telefonun üretimi tamamlanmadı ve daha yeni parçalar eklenebilir.iPhone 5’in yıl sonuna kadar 36,2 milyar dolar gibi bir gelir sağlayacağı tahmin ediliyor.

ybca

iPhone 5 Tanıtım Videosu

Apple herkesin merakla beklediği iPhone’u akşam 8’de düzenleyeceği etkinlikte tanıtıyor.

 

iPhone 5 ismiyle tanıtılacak olan Apple ürünü dışında  Mac ya da Mini iPad tanıtabilir. San Francisco’da YCBA binasında tanıtılacak olan iPhone 5’in tanıtımını  uzmananlatim.com’da  sizlerle paylaşacağız.20.00’da canlı yayın başlıyor..

iPhone 5 tanıtım videosunu izleyebilirsiniz..

Güncelleme:20.30

İyi seyirler..