Etiket arşivi: lumia

lumia

Nokia Lumia İçin Yeni Kamera Geliyor

lumia

lumia

Yeni Lumia Kamerası Yolda

Nokia Lumia cep telefon modellerinin kameralarının çok iyi olduğunu dile getiren kullanıcıları, bu yeni kameralar ile kusursuzluğa kavuşacaklar gibi görünüyor.

bir haber kanalına açıklama yapan Nokia yetkilileri, yeni bir kamera teknolojisine dair istikrarlı bir halde çalışmakta olduklarını bildirdiler. Bunun içinde Pelican Imaging firmasına yatırım yapmanın en uygun olacağını düşündüklerini bildirdiler.

Pelican Imaging firması 2008 yılında kuruldu.  Yaklaşık olarak iki yıl gibi bir süre ile üzerinde çalışmakta oldukları yeni kamera teknolojisinde tek  büyük mercek yerine,  yığınla ufak mercekler  kullanmanın temel olduğu düşüncesindeler.  Bu küçük mercekler sayesinde görüntüde tek bir odak noktası olmayacak, birçok mercekten gelen farklı bilgiler doğrultusunda birçok odak noktası bulunacak. Lumia bu kamera ile daha da güzel olacak!

Canan DURMAZER

Nokia Lumia

Nokia’dan Samsung’a Şok İddia

Nokia LumiaGalaxy S4 Nokia Lumia’dan Kopya Mı Çekti?

Nokia, Samsung Galaxy S4’ün Lumia’dan kopya çekilerek tasarlandığı iddasında bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde New York’ta tanıtımı yapılan Galaxy S4’ün her bir detayı incelendi.  Samsung Galaxy S4’ün, bir önceki model Galaxy S3′ e benzediğini söyleyenler de var.

Yalnız Nokia bu hususta öylesine bir iddiada bulundu ki benzerlik konusuna bambaşka bir boyut kazandırdı. Nokia, Samsung Galaxy S4’ün tamamıyla Nokia Lumia modelinin benzeri olduğunu, tasarımın çalıntı olduğunu söylüyor. Bu iddiasını Twitter üzerinden atılan Twitler ile duyuran Nokia, Samsung Galaxy S4‘ün Nokia Lumia serisinde bulunan özelliklerini taklit ettiğini söylüyor.

Nokia Twitter üzerinden paylaştığı fotoğraflarla da Galaxy S4’ün Nokia Lumia‘yı taklit ettiğini açıkça iddia ediyor. Atılan diğer twitte ise kablosuz şarj, sadece Lumia 920’ye özel olarak tasarlanmış olan Nokia Music, Pureview, City Lens ve farklı renkteki telefon kasalarına dair bilgiler veriliyor.

Samsung şuan bütün bu iddialara karşı sessiz kalıyor.

Canan DURMAZER