Etiket arşivi: motorola

Motorola

Yeni Motorola Cep Telefonu Akıllarda Soru İşareti Oluşturdu

MotorolaMotorola Cep Telefonu

Geçmiş yılların cep telefonu denildiğinde akla ilk gelen isimlerinden olan, döneminin en popüler firmalarından Motorola, uzun bir süredir gerileme döneminde. milyarlarca dolar zarara uğrayan firma, cep telefonu piyasasından çıkmıştır.  piyasadan çekilen firma daha sonra ikiye ayrılmıştır. ikiye ayrılan Motorola‘nın cep telefonu ile ilgili olan kısmı Google bünyesinde katıldı.

Son günlerde internette bulunan fotoğraflar, Motorola’nın Android işletim sistemine sahip bir model ile karşımıza çıkacak gibi gözüküyor.

Vietnam’da bulunan Tinhte isimli sitede, bulunan bilgilere göre Motorola, Android Jelly Bean işletim sistemi kullanacak. yayınlanan fotoğraflara göre 4,65 inçlik ekranı 720p çözünürlüğe ve 320 ppi piksel yoğunluğunda olacaktır.

Canan DURMAZER

iPhone ya da Galaxy Değil, Sadece Motorola

http://www.veteknoloji.com/resimler/detay2013/abd-akilli-telefon.jpg

motorola

Canan DURMAZER

Amerikalıların Motorola Atrix HD Memnuniyeti

Dünyanın en çok tercih edilen cep telefonu modelleri arasında bulunan iPhone ve Galaxy, Amerika’da yerini Motorola’ya kaptırdı.

OnDevice Research firması geçtiğimiz Temmuz ayı ile yeni yılın ilk ayı olan Ocak tarihleri arasında 92.000 katılımcı eşliğinde yapmış olduğu araştırma sonrasında bilinenlerin dışında bir sonuca ulaştı. Yapılan araştırmaya göre edinilen sonuçlarda Amerikalılar Motorola Atrix HD modelinden çok memnun. 10 üzerinden 8,57 oranı ile bu memnuniyet şaşırtıcı oldu. Motorola Atrix HD, Temmuz 2012’de piyasaya sürüldü. iPhone 5 modeli, Samsung Galaxy Note II, III modellerine gösterilen rağbet ile Atrix HD modelline karşı duyulan memnuniyeti göz önünde bulundurursak Amerikalıların bu memnuniyeti oldukça önemli bir oranı kapsıyor. Amerikalıların bu modelden memnun olmasındaki en büyük etken ise bütçe ile dost olmasıdır. 99 dolara alınabilecek olan Android işletim sistemli telefona, sözleşme ile 49 dolar gibi cüzi bir rakamla sahip olunabiliyor.

Yapılan araştırma sonrası elde edilen verilere göre Samsung Note 2 dördüncü sırada, iPhone 5 ise beşinci sırada bulunuyor.