Etiket arşivi: samsung

samsung - apple

Apple ve Samsung Ortaklığı Bitiyor!

samsung - apple

samsung – apple

Apple – Samsung Ortaklığı Ne Durumda?

Samsung ve Apple arasında sürekli olarak bir çekişmenin var olduğu herkes tarafından bilinirken, bu defa olay çok daha arklı bir yöne gitti!

Son yıllarda sürekli karşılıklı olarak açılan davalarda  karşılıklı patent ihlali suçlamaları nedeniyle ödenen tazminatlarıyla gündemi sallayan haberler  Apple ve Samsung için önemli davalar oluyor. Yalnız bu davalara rağmen birbirine rakip olan iki marka yine de çıkarları söz konusu olduğunda birlikte  hareket etmekten çekinmiyorlardı.  yalnız son gelen haber ile birlikte artık aralarında çıkar ilişkisi üzerine kurulu olan birlikte çalışma durumuna bir son verildi. Apple,  mobil cihazlarında kullandığı işlemcilerini Samsung‘a ürettiriyor. Son zamanlarda bu ortaklığa bir son verileceğinin haberi gündemde yer teşkil ediyor. Apple tarafından gelen haberlere göre firmanın 2014 yılı itibari ile Tayvanlı üretici TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) ile birlikte çalışacağını gösteriyor.

Ortaya atılan bu iddialarda bir  doğruluk payı var ise  TSMC,  Tayvan’ın güneyinde bulunan üretim tesislerini yeniden yapılandırmaya başladı.

Canan DURMAZER

Samsung Galaxy Core

Galaxy Core Hayal Değil Gerçek

Samsung Galaxy Core

Samsung Galaxy Core

Samsung Galaxy Core Modelinin Resmi Olarak Tanıtımı Yapıldı

Samsung Galaxy serisi için söylenenler artık gerçeğe dönüştü ve Samsung bir tane daha Galaxy cep telefonu tanıttı. Bu model: Galaxy Core!

4.3 inç ekran, 480×800 çözünürlük ve Android 4.1 işletim sistemine sahip özellikleri olan ve arayüz olarak da Samsung TouchWiz  ile çıkıyor.  Galaxy Core, 1GB RAM,  8 GB dahili hafızaya sahip. 8 GB olan hafızayı microSD slotu ile 64 GB olarak genişletmek mümkündür.

 Galaxy Core için en çok beğenilen özelliği telefonu kapatıp, tekrar açmaya ihtiyaç duymadan çift sim kart çalıştırılmasıdır. telefonun ön bölümünde VGA kamerası, arka yüzünde ise 5 megapiksel bir kamera vardır. Ayrıca LED flaş ile desteklenmiştir.

Canan DURMAZER

sharp

Sharp’a 10 Milyar Yen’lik Yatırım Kore’den Geldi

sharp

sharp

 Sharp’a 10 Milyar Yen’lik Yatırım

Güney Kore’nin teknoloji büyüğü olan Samsung, Japonya’da kötü günler geçirmekte olan Sharp’a 10 milyar Yen’lik yatırım yaptı.

Sharp şirketi tarafından yapılan açıklamada, Samsung’un 10 milyar Yen tutarında bir yatırım yapmış olduğu bildiriliyor.  Böylelikle Güney Kore’nin teknoloji devi, Sharp’ın % 3’üne sahip oldu. Sharp bu yatırım sayesinde yüksek çözünürlüğe sahip ekran üretmek ve üretim bandını yenilemeyi planlıyor.

 

Canan DURMAZER

Galaxy S4 Geliyor

Galaxy S4 Galaxy S4 New York’ta Tanıtılacak

Samsung‘un bütün dünyayı kasıp kavuran akıllı telefonları Galaxy serisinin son modeli Galaxy S4 piyasaya sürülmek için bekliyor. New York’ta düzenlenen etkinlik ile tanıtımı yapılan Galaxy S4 modelinin özellikleri çok beğenildi. İşte o özelliklerden bazıları:

13 megapiksel kameraya sahip olması, Samsung Galaxy S III’ün 8 megapiksel kamerasını geride bırakacak. sadece bu özellik, bu gelişim bile yeni modelin ne kadar geliştiğini göstermektedir.

5 inç’lik full HD ekrana sahiptir, 1,8 GHz’lik sekiz çekirdekli bir işlemcisi vardır. 2 GB ram ve 16 GB depolama alanı da Galaxy S4‘ün tahta geçmesi için yeterli oluyor.

Canan DURMAZER

 

samsung

Samsung Note 3’ün İçin Büyük Söz

samsung

samsung

Canan DURMAZER

Samsung Note 3

Akıllı telefonların en güzel modellerinden biri olan Galaxy S3 için herkes yeni bir şeyler beklerken, asıl bomba Galaxy Note 3 tarafından geldi.

Samsung kalitesinde üretilen ve tasarımı yapılan tablet ile cep telefonu karışımı olan bir melez model olan Galaxy Note 2, 5.5 inç’lik ekrana sahiptir. Note 3’ün sırada olduğu söylentilerinin artmış olduğu bu günlerde Samsung Note 3 modelinin daha büyük bir ekrana sahip olup, olmayacağına dair bir merak söz konusu.

Korea Times tarafından hazırlanan ve kamuoyuna sunulan rapora göre Samsung Note 3’ün 5.9 inç’lik bir ekranının olacağı duyumları geliyor.  Ekran teknolojisi olarak AMOLED’in kullanılacağı da diğer bir söylentidir. Samsung Note 3’ün daha güçlü bir işlemcisinin olacağı, daha geniş bir hafıza ve depolama alanına sahip olacağı da düşünülüyor.

 

samsung

Samsung Galaxy S4 İki Renk Alternatifi Sunacak

samsung

samsung

Canan DURMAZER

Samsung Galaxy S4 İki Renk Alternatifi

Samsung’un 14 Mart günü New York’ta düzenleyeceği etkinlik ile tanıtımı yapacak olan Samsung Galaxy S4’ün özelliklerin tam olarak neler olacağına dair kesinleşen haberler geliyor.

Exynos 5 modeli ve Qualcomm’un Snapdragon 600 modeli yapılacak olan etkinlikte tanıtılacak olan Samsung Galaxy S4’ün alternatifleri arasındadır. Bu iki farklı model ile piyasadaki yerini alacak olan Galaxy S4’ün renk ve kapasitesinde de alternatifler olacaktır. 

16, 32 ve 64GB olmak üzere 3 farklı depolama alanına sahip olacak olan  Samsung Galaxy S4’ün renk alternatifi olarak ise siyah ve beyaz olacağının duyumu alındı.

5 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğe sahip ve  Super AMOLED ekranın olacağı düşünülen S4’ün 2 ya da 3GB’lık sistem belleğine, Android 4.2.1 işletim sistemine, geliştirilmiş bir kameraya ve Samsung Galaxy S3’e  oranla daha büyük pil kapasitesinin olacağı da alınan diğer haberler arasındadır.

samsung

Samsung Hayatınızı Kolaylaştıracak

samsung

samsung

Canan DURMAZER

Hayatınızı Kolaylaştıracak Samsung Smart Fotoğraf Makinesi

Çocukların fotoğrafını çekmek zor oluyor. çünkü çocuklar fotoğraf çektirmekten çok hoşlanmıyor. Bir ebeveyn olarak çocuğunuzun her anını çekmek, anları dondurmak istiyorsanız Samsung DV300F fotoğraf makinesi bunun için en ideali.

çocuğunuz çok sevdiği çizgi dizileri izlerken onun en doğal hallerini Samsung Electronics’in akıllı özelliklerle tasarlamış olduğu Smart fotoğraf makineleri sayesinde çekebilecek ve hayatı daha da kolaylaştıracak sürprizlerin tadına varacaksınız. Bebeğinizin ya da çocuğunuzun her halini çekmek onların gülümsemesini, şaşkınlığını, ağlamasını, saf duruşlarını kısacası her türlü mimiğini çekmek için halden hale girdiğiniz, türlü komiklikler yaptığınız anları artık geride bırakacaksınız. Samsung DV300F Smart fotoğraf makineleri bu hususta sizin yardımcınız olacak ve onların en hareketli anlarında anı donduracak, sizde istediğiniz görüntüyü yakalama şansı bulacaksınız.

Samsung’un DV300F modeli çift led ekran özelliğine sahiptir. çocuk modu vardır ve ön tarafta yer alan led ekranda sesli animasyonlar oynatılabiliyor. böylelikle bebeğinizin fotoğrafını çekerken onun dikkatini videoda odaklayabilirsiniz.  fotoğraf çekme işinizde böylelikle çok kolaylaşır.

Samsung DV300F modelinin ön kısımında bulunan led ekranında animasyon oynarken fotoğraf çekimi yapacağınız sırada flaş otomatik olarak kapanıyor. flaş ışığından kaynaklı olarak çocuğunuz rahatsız olmuyor. Samsung DV300F fotoğraf makineniz ile gelen yazılımı bilgisayarınıza yükleyebilir ve otuzdan fazla animasyon arasından bebeğinizi eğlendirecek olanı seçebilirsiniz.

 

samsung

Yetersiz Işık Olduğunda Bile Samsung Her zaman En İyisi

samsung

samsung

Canan DURMAZER

Samsung Her zaman En İyisi

Samsung EX2F’nin F1.4 diyafram açıklığına sahip özelliği ile flaş kullanmadan karanlık ortamlarda, aydınlık fotoğraflar çekebileceksiniz.

Samsung Electronics EX2F Smart fotoğraf makinesi modeli profesyonel ve amatör fotoğrafçıların her zaman kullanmak, yanlarında taşımak istediği bir model oluyor. Karanlık ortamlardaki yetersiz ışıktan kaynaklı olarak flaş kullanma ihtiyacı hisseder ve flaş özelliği aktif iken fotoğraf çekeriz. Lakin flaşın sesinin yüksek oluşu nedeni ile çevremizdekileri rahatsız edebiliriz. Samsung Electronics EX2F Smart fotoğraf makinesi; karanlık ortamlarda flaşsız çekim yapabilmemizi sağlıyor.

 Yüksek görüntü ve kalitesi video çekme özelliği ile birlikte birde wi-fi özelliği sayesinde uzaktan görüntü kaydetme ve paylaşma imkanı da sağlamış oluyor. Sağlam, hafif ve Manuel Kontrol moduna sahip EX2F, DSLR özellikli makine kullanıcılarına oranla daha da fazla rahatlık sağlıyor. Taşıma kolaylığı sunuyor.