Etiket arşivi: sony

Sony Ericsson

Sony Ericsson Windows Phone – Jolie Meğer Satılıyormuş

Sony Ericsson

Sony Ericsson

Canan DURMAZER

Sony Ericsson Windows Phone – Jolie

Geçtiğimiz yıl  Sony Ericsson tarafından tasarlanan ve piyasaya sürülmeden iptal edilen Windows Phone – Jolie modeli dikkat çekmişti. Yalnız piyasaya sürülmeden iptal edilen bu ürün satışa sunulmadığı için unutulmaya yüz tutmuştu. Aynı cihaz şimdilerde, çevrimiçi olarak satın almaların gerçekleştiği açık artırma sitesi eBay’de görünüyor. 

Az rastlanılan Sony prototip kategorisinden bir ürün olan Jolie, eBay’ın Hollanda için özel tasarlanan sürümünde görünüyor. eBay’ın sayfasındaki bilgilere göre Sony, prototipin modelinden yalnız 5 adet üretildiğinin bilgisi var. QWERTY klavye özelliğine sahip cep telefonu, eBay’da ki  ilana göre Windows Phone 7’nin 2010 sürümü ile çalışıyor. Yüksek çözünürlüğe sahip 8 megapiksel kamerası ile yeniden gündeme gelen Jolie, 16 GB depolama alanına da sahiptir.

Xperia Z

Sony Bombayı Patlattı

Xperia Z

Xperia Z

Canan DURMAZER

Sony En İnce Tablet İle  Bombayı Patlattı

Dünyanın en ince tableti üzerinde  çalışan Sony, Xperia Z’yi Barselona’da halen devam etmekte olan dünya mobil kongresinde ürünlerini tanıttı.

Kongre başlamadan Samsung, dünyanın ilk 8 inç’lik tableti olan Galaxy Note 8’i tanıttı. bu Tanıtımın hemen ardından Sony bombayı patlattı ve üzerinde çalışmış olduğu Xperia Z tabletini tanıttı. bu tablete ilgi büyük oldu. Sony, en ince tablet modeli ile tablet pazarına bir hareketlilik getireceğini göstermiş oldu. Xperia Z tablet, 10.1 inç’lik ekrana sahip ve 1920×1200 piksel ekran çözünürlük özelliğindedir. Ayrıca Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ile çalışmaktadır.

Sony‘nin tableti 1.5 GHz dört çekirdek işlemciden güç almaktadır. 8 megapiksel dahili kameraya sahiptir. tabletin ön tarafında da 2 mpx dahili kamera bulunmaktadır. Xperia Z tablet 495 gr ağırlığındadır. bu ağırlık onu en hafif tablet yaparak piyasadaki yerini ilk sıralara taşımaktadır. tabletin kalınlığı ise 6.9 mm’dır. WiFi/4G seçenekleri de tabletin diğer özelliklerindendir. 16 Gb ve 32 Gb dahili hafızaya sahip olmak üzere iki farklı alternatifi vardır.