Etiket arşivi: sosyal ağlar

Sosyal Ağlar Kimliğiniz Olacak

http://www.haber7.com/internet-alemi/haber/988209-sosyal-aglar-kimlik-oluyor Canan DURMAZER

Sosyal ağ  kimliği ile kimliklerini eşitleyecekler

Son 3 yıl içinde internet kullanan kişilerin toplam sayısının yarısı, sosyal ağ  kimliği ile kimliklerini eşitleyecekler.

Gartner araştırma şirketi tarafından yapılan çalışmalar sonucu; 3 yıl içerisinde ilk kez internete giren kişilerin yarısını kapsayan dilim, kimliklerini sosyal ağ kimlikleri ile eşitleyeceğinin açıklaması yapıldı.

Tarih 2015 yılını gösterdiğinde internete ilk defa girenler kişiler yani internet kullanıcıları çeşitli servislere giriş yapabilmek için, servislere ulaşabilmek ve işlerini sürdürmek için, sosyal ağlar kimliklerini kullanacaklar. Teknolojinin son harikası olan akıllı cep telefonlarının, tabletlerin kullanımının artması ile kimlik yönetimi hususunda da yenilikler, yeni yöntemler geliyor. Sadece sosyal ağlara giriş yapmak için kullanılan kullanıcı bilgileri, kullanıcının o ağları sahiplenmesi ile diğer servislerde de kullanılabilmektedir.

Günümüzde bir hizmeti almak için veya servise ulaşmak için e-posta adresini onaylatma zorunluluğunu ortadan kaldıracak olan bu kimlik eşleştirme işlemi Facebook ya da Twitter hesaplarımızdaki bilgilerimiz ile olabiliyor. Yöntemin faaliyete geçmesi ile birlikte her işlem için ayrı bir form doldurmak gerekmeyecek, zamandan tasarruf edilecektir. Ayrıca IAM yani ‘Kimlik ve Erişim Yönetimi’ için işletmelerin harcamış olduğu bütçeyi de minimize ediyor.

 

Sosyal Ağlar

WordPress için Eklentisiz Sosyal Ağ Butonları

Sosyal AğlarWordPress tabanlı internet sitenizi sosyal ağlara entegre edecek sayısız eklenti mevcut. Ancak performans, tasarımı özelleştirme gibi sebeplerden ötürü eklentisiz sosyal ağ butonları kullanmak gerekebiliyor.

Sosyal Ağ servisleri bu tarz çalışmalar yapanlar için zaten buton sayfaları hazırlamış durumdalar. Aşağıdaki listede en popüler sosyal ağlara ait buton kodlarının yer aldığı sayfalar yer almaktadır.

Bu sayfalarda yer alan kodları sitenize yerleştirip kullanabilirsiniz.