Etiket arşivi: twitter

twitter

Twitter Uzatmak Yerine Kısalttı

twitter

twitter

Twitter karakter sayısını arttırmadı, azalttı 

Twitter, 14o karakterlik yorum sınırlamasını eğer atılan yorumun içerisinde  URL paylaşılıyor ise  twitlerin karakter sayısı 117 ile sınırlandırdı.

Karakter sayısını düşüren Twitter,  t.co link paketinde bir değişiklik yaparak, http URL olan twitleri 20’den 22 karaktere, https URL’leri olan twitleri ise 21’den 23 karaktere çıkarttı.

Twitter bu  yeni uygulaması ile URL paylaşılan twitlerde yorum yapmak için  karakter sayısı 117’ye düşürdü.

Canan DURMAZER

Burger King

Burger King’in Twitter’i Hacklendi

Burger King

Burger King

Canan DURMAZER

Burger King Hacklendi

Dünyanın en çok bilinen ve oldukça ünlü bir yemek zinciri olan, fastfood denilince akla ilk gelenlerden olan Burger King’in hesabı hackerler tarafından saldıraya uğradı ve hacklendi.

Burger King’in sosyal medyada aktif olduğu Twitter hesabına saldıran ve hesabı ele geçiren hackerler, bir diğer yemek zinciri olan McDonals resimleri ile sayfayı doldurdular. Yapılan hack saldırısı sonrası ABD’de bulunan hesap hackerlerin eline geçti ve hesabın adı da McDonalds olarak değiştirildi.

Saldırganların hesabı ele geçirerek yapmış oldukları çirkin saldırı sonrası Burger King,  twitter hesabını bir müddetliğine dondurma kararı aldı.

 

 

twitter

Sosyalmedya Deprem Sınavını Geçti !

Her deprem sonrası yıkıma uğrayan Kandilli rasathanesinin yerini Twitter rasathanesi alacak gibi. Deprem sonrası şiddetini ve yerini öğrenmek isteyen binlerce kişi twitter üzerinden bilgi paylaşımında bulundu.

twitter

Ege Denizi merkezli Saros körfezinde saat 16.16’da meydana gelen deprem İstanbul, İzmir, Bursa’nın ve bazı çevre illerden hissedildi. Depremle ilgili bilgi almak isteyenler Kandilli rasathanesinin sitesine girdiğinde depremden en çok Kandilli rasathanesi sunucularının etkilendiğine şahit oldu.

Deprem saat tam 16.16’da olurken depremle aynı anda twitler gelmeye başladı. Haber portallarından bazıları internet sitelerinden önce sosyal medyadan depremi duyurdu.