Etiket arşivi: WhatsApp

WhatsApp

WhatsApp Artık Bilgisayarda Kullanılıyor

WhatsApp

WhatsApp

WhatsApp  Windows’ta Nasıl Çalışır?

Cep telefonlarını kullanıcılarının vazgeçilmez programlarından biri olan WhatsApp artık bilgisayar üzerinden de kullanılabiliyor. WhatsApp uygulaması bilgisayar üzerinde kullanmak istiyorsanız; işte size birkaç ip ucu!

bilindiği üzere WhatsApp sadece cep telefonlarına indirmiş olduğumuz programlar ile çalışırken, artık bilgisayarda kullanabilmek için Manymo web hizmetinden yararlanarak bilgisayar üzerinden kullanım mümkündür.

bunun için yapmamız gereken işlem Manymo web sitesinden WhatsApp APK dosyasını indirmek gerekiyor. Dosya indirdikten sonra birde kullanıcı profili açmak gerekiyor. ardından profiliniz ile oturum açtıktan sonra menü çubuğuna tıklayın ve hemen sağ üst köşede bulunan ‘Launch Emulator’ bağlantısında tıklamalısınız. Açılan sayfada ‘App’ kategorisi var ve bu kategoride ‘Launch with’ seçeneğini göreceksiniz. indirmiş olduğunuz WhatsApp APK dosyasını şimdi karşıya yükleyin. Bu yükleme işlemi sonrasında yapmanız gereken işlemleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Mouse ile ‘Launch’ düğmesine tıkladığınızda uygulamanızı çalıştırabilirsiniz.

bilgisayarınızda WhatsApp’ı başlattığınız zaman telefon numaranızı doğrulamanız gerekmektedir. yalnız doğrulama işleminiz başarısız olacaktır. bunun için tekrar telefon numaranızı girerek WhatsApp tarafından aranmanızı sağlayın. Bu arama sonucunda uygulamayı kullanabilmeniz için gerekli olan kodu öğrenebilirsiniz. Yalnız cep telefonunda olduğu gibi var olan kişilerinizi bilgisayar üzerinden kullanacağınız  Whatsapp uygulamasına aktaramayacaksınız.

Bilgisayar üzerinde WhatsApp kullanabilmenizi sağlamakta olan Manymo’nun bir bazı dezavantajları vardır. Bu ücretsiz sürümü ayda sadece 10 defa kullanmakla sınırlısınız. WhatsApp hesabınızı aynı anda hem bilgisayarda, hem de cep telefonununda kullanamazsınız.  Bilgisayar ile cep telefonu arasında sıklıkla geçişler yaptığınız da ise WhatsApp sizi 24 saat süre ile engelleyebiliyor.

Canan DURMAZER

whatsapp

Hangi Ülkede Skype, Viber, WhatsApp Yasaklanıyor

 

whatsapp

whatsapp

Suudi Arabistan Hükümeti Skype, Viber,  WhatsApp Programlarını Yasaklıyor

Skype, Viber ve WhatsApp gibi iletişimde dev olan telefon programlarının yasaklanabileceğinin açıklamasını yapan Suudi Arabistan Hükümeti, bu programlarının yasaklanma nedeninin güvenlik politikaları kapsamı dahilinde olacağını vurguluyor. 

Telekomünikasyon ve Enformasyon Teknolojileri Komisyonu tarafından yapılan açıklamada  Skype, Viber ve WhatsApp gibi programlarının kapatılabileceği, kullanımının yasaklanabileceğine dair bilgiler verildi. Bunun nedeni ise; bu üç sosyal paylaşım programı kullanılarak, programların üzerinden şifreli görüşmelerin yapıldığı, bağlantıların yapıldığının tespit edildiği ifade edilmesi olduğuna dair açıklamada bulunuyor.

Komisyon tarafından yapılan açıklamada, 1 hafta içinde şifreli görüşmelerin ve şifreli bağlantıların yapılmasının önüne geçilememesi gibi bir durumda  uygulamaların kapatılacağı belirtiliyor.

Canan DURMAZER