Etiket arşivi: windows 8

Windows 8

Windows 8 Artık Değişti

Windows 8

Windows 8

Windows 8 ve Küçücük Bir Değişim

Windows 8 aramalarında artık bir değişim var. Windows 8.1 ile gelen küçücük bir değişim bütün masaüstü bilgisayar kullanıcılarının beğenisini kazanacak.

Windows 8.1 güncellemesi ile birlikte internette gündeme gelen 9374 numaralı yapı, kullanıcılar tarafından incelenmeye başladı. Bu yeni yapıda bir kullanıcı tarafından keşfedilen küçük değişim ile ‘Charm’ işlevi yani arama işlevi kullanılmak istendiğinde açılan sayfanın tam ekran değil de, ekranın sadece bir bölümünü kapsadığı görülmektedir. Windows 8‘de arama ekranı etkin olduğunda tam ekranı kaplaması, Windows 8.1’de ise tam ekranı değil, ufak bir değişim ile sadece ekranın bir bölümünü karşılaması kullanıcıların işini kolaylaştırıyor.

Canan DURMAZER

windows 8

Windows 8 Kullanıcılarında Artış Var

windows 8

windows 8

Windows 8 Hızla Büyüyor!

Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Windows 8 hızla büyüyor. geçtiğimiz günlerde açıklanan verilere göre Windows 8, yayınlanan Mart ayı itibariyle %3.31′lik pazar payına ulaşabildi.

Windows 7 ise % 44.73’lük pazar payıyla ilk sırada bulunuyor. Ayrıca  Windows XP de % 37.73′lük pazar payıyla 2. sırada. Microsoft’un kullanıcıları hayal kırıklığına uğratan işletim sistemi  Vista ise sadece %4.99’luk pazar payına sahip.  Bu veriler internet analitiği araştırmaları yapan  Net Applications tarafından açıklandı.

yapılan açıklamalara göre  Windows 8 kullanıcılarının sayısında bir hayli artış var.

Windows 8

Windows 8’e Başlat Menüsü İsteği

Windows 8

Windows 8 Kullanıcıları Başlat Menüsü İstiyor 

Bir araştırma firması olan IDC analistlerinden Bob O’Donnell’in açıklamasına göre Windows 8‘in beklenen ilgiden daha azını görmemesinin nedeni, dokunmatik arabirimlerin düşünülmesi ile tasarlanan başlangıç ekranı ve bununla birlikte başlat menüsünün olmaması, eksik olması olduğu yer alıyor.

O’Donnell, yapmış oldukları araştırma sonrası, Windows 8 kullanıcıların eski başlat menüsünü özlediklerini belirtiyor. Bir de ekliyor; “Metro arayüzü yerine masaüstü ile karşılaşmak istediklerini ve masaüstü kullanırken daha rahat olduklarını” belirtiyor.

Canan DURMAZER

 

microsoft

Microsoft’tan Windows 8 Salı Yamaları

microsoftWindows 8 Salı Yamaları

Windows 8’e özel güvenlik uygulamaları için yamalar yayınlayacağını bildiren Microsoft takdiri bir kez daha kazandı. Salı yamaları olarak nitelendirilen  Windows 8 uygulamalarına dair iyi bir haber olan bu durum sayesinde güvenlik daha da iyi bir hal alıyor.

Microsoft’un her yeni ayın 2.salı gününde yayınladığı güvenlik güncelleme işleminde bu sefer tam yedi tane güncelleştirme yayınladı. Dördü kritik olarak görülen güncelleştirmelerin birçoğu Microsoft yazılımına ait  cihazların/ ürünün güvenliğini arttırma amacındadır.

Bunun yanı sıra birde  Microsoft’un Windows 8 ve Windows RT özellikli cihazlarının Modern stili uygulamalarına ait olan güvenliği ile de ilgilenmesi gerekiyor.Windows 8 uygulamaları için güvenlik yamaları yayınlayacağını açıklayan Microsoft,  Modern stil uygulamaları onaracağını – yamayacağını görmemizi sağlayacaktır.

Windows 8 ve RT’li bilgisayarlara gelen güncellemeleri Windows Store’da salı günü dışında diğer günlerde de görmek mümkün olacak.

Canan DURMAZER

 

Surface RT

Microsoft Çalışanı Niçin Surface RT Satıyor

Surface RT

Surface RT

Microsoft Çalışanları Surface  RT Tabletlerini Satıyor

Windows 8’in bir değişik tabiri caiz ise kırpılmış sürümüne sahip olan tableti Surface RT modelindeki tabletlere çok fazla ilgi gösterilmiyor.

Microsoft’un bu modeline çok rağbet olmadı. Çok tercih edilmediği için Surface RT  modelinin satışı düştü. Bununla birlikte bir Microsoft yöneticilerinden birinin Surface tabletini sosyal medya ağı olan Twitter’da satışa çıkarması da dikkatlerden kaçmadı.

Twitter’dan Microsoft Yeni Zelanda Geliştirici ve Platform Grubu lideri Nigel Parker’in Surface RT’sini satma kararı aldığını, ürünün satılık olduğunun ilanını attığı bir twit ile duyurdu.  Nigel Parker, satışa çıkardığını tabletini bırakmadığını, Surface RT halinden Surface Pro’ya yükseltmiş olduğunu da ekliyor. Tabletin fiyatı şuan 404 dolara ulaştı.

 

Canan DURMAZER

Windows 8

Windows 8 ve Giriş Ekranı Blue

Windows 8

Windows 8

Canan DURMAZER

Windows 8’in Ekranı Blue ve Özellikleri

Windows 8‘e gelecek olan Blue’nun giriş ekranı ilk gez gösterildi, bu dev güncelleme çok beğenildi. Microsoft’un Windows 8 için tasarladığı ekran güncellemesi Blue için iki yeni ekran görüntüsünün tanıtımı yapıldı. güncelleme ile meydana çıkan ve 9289 yapı numarasına sahip olan ekranın özelliği; ekranda birden fazla kutucuğun tek bir görseli meydana getirmesi vardır. Bu özellik sayesinde gelecekte etkili olabilecek yeni bir işlevin bizleri beklediği düşüncesi de akıllara geliyor.

Windows 8 Blue ekranın duvar kağıdının bilinen duvar kağıdı görselini taşımaması şüpheli bir yaklaşımın olmasına sebebiyet veriyor.

 

Dokunmatik Windows 8’in Fiyatı İnecek

windows 8

windows 8

Canan DURMAZER

Windows 8’in Fiyatı İnecek

Microsoft, herkesin Wİndows 8 kullanabilmesi için indirim yapmaya hazırlanıyor. 2012 yılının ekim ayında satışa sunulan bir işletim sistemi olan Windows 8, dokunmatik ekranlı laptop modellerine hayat verdi. her biri birbirinden güzel olan Windows 8 işletim sistemli laptopların herkes tarafından kullanılabilmesi için Microsoft indirim yapmayı düşünüyor.

Digitimes tarafından bildirilen haberlere göre Microsoft en kısa zamanda  Windows 8 bilgisayarların satış fiyatlarınıın %10 ile %20  indirimler ile satışa sunulmasını planlamaktadır.

 Windows 8 tanıtımı için yaklaşık 2 milyar dolar harcanan Windows 8,  60 milyon civarında dünya genelinde alıcı bulmuştur.

 

windows 8

Windows 8 Windows XP’yi Şikayet Ettiriyor

windows 8

windows 8

Canan DURMAZER

Windows XP Şikayetleri Artıyor

Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Windows 8’in bilgisayar oyunu oynamayı sevenlerin beğenisini kazanıyor ve kabul görüyor.  Windows 8’in, Windows XP’yi geçtiğinin haberleri, Windows XP’de bomba etkisi yaratıyor. Valve’ın online oyun platformu Steam, 2013 şubat verilerini açıkları ve Windows 8’in önde olduğunu bildirdi. araştırmada Windows 8 yüklü bir makinelerle Steam’e bağlanan oyuncu sayısının Windows XP ile bağlanan oyuncu sayısını geçtiğini verilerine ulaşılmıştır.

Steam kullanıcılarının; yüzde 9,63’ünün Windows 8‘i, yüzde 9,33’ü hala Windows XP kullanıyor. bu verilerin yanı sıra Steam kullanıcılarının yüzde 69,31’i Windows 7 kullanıyor.