Etiket arşivi: youtube

youtube kanal

Youtube Avatarı Ve Arkaplanı Nasıl Değiştirilir?

Hemen hemen her internet kullanıcısının hayatında bir parça olan Youtube’a milyonlarca video yükleniyor.Youtube’a kayıt olan her üyenin bir youtube kanalı var.Youtube kanalını aktif olarak kullanan ve kendi çektiğini yükleyen birçok kişi var.

Youtube üzerinden partnerlik ile geçimini sağlayanlar var diyebiliriz.

Bu konumuzda youtube kanalınızda avatar ve arkaplanımızı nasıl değiştirebileceğimiz hakkında bilgiler vereceğiz.

Öncelikle youtube kanalına şu şekilde ulaşabiliriz.

www.youtube.com/user/kullanıcı adınız

Kanalınıza giriş yaptığınızda sol üst menüde görünen Kanal Ayarları butonuna tıklayalım.

 

Youtube’un türkçe olmasıyla artık her şey çok açık ve net.Bilgiler ve ayarlar başlığı altından Kanal ismini ve açıklamasını Sekmeler sekmesinden de görünümü değiştirebilirsiniz.

youtube kazan

Birden Fazla Youtube Hesabını Adsense’e Bağlama

Selamlar.

Youtube-monetize anlatımlarına devam ediyorum.

Bildiğiniz gibi birden fazla youtube hesabınızı tek bir adsense hesabınıza bağlayabilirsiniz.Bu işlemleri resimli olarak anlatmaya çalışacağım..

Öncelikle youtube> ayarlar sayfasında altından Para Kazanma sekmesine  tıklayalım.

Karşımıza çıkan sayfada aşağıdaki  gibi bir sayfa çıkacaktır.

 

 

Ödemem nasıl yapılacak maddesine tıklayalım ve devam edelim.Tıkladığımızda bizden adsense hesabımızı bağlamamızı isteyecek.

Adsense hesabını ilişkilendirme yazısına tıklayalım.

 

Yeni bir adsense hesabı oluşturmak yerine Mevcut bir Adsense hesabını kullanarak ilgili yerleri dolduralım.Adsense hesabınızı oluşturduğunuz e-posta adresi-telefon numarası ve posta kodunuzu girerek onay verin.Verdiğiniz e-posta adresine doğrulama linki gelir tıklamayı unutmayın..

youtube izlenme süresi

Youtube’da Yenilik-İzlenme Süresi

Youtube’da bir videoyu izlerken izlenme süresi her zaman dikkatimizi çeker.Bir videonun fenomen olmasını izlenme sayısını dikkate alarak belirliyorduk.

Youtube artık izlenme süresini de dikkate alıyor.

Youtube’un bu değişikliği yapmasınındaki amaç yanıltıcı başlıkların önüne geçmek diyebiliriz.Her gün youtube’a binlerce video yükleniyor.Bu uygulama videolara etiket ve alakasız bir başlık girerek izlenme sayısını artıranların önüne geçecek.

İzlenme süresi fazla olan videolar daha ön sıralarda çıkıyor.

Bu değişikliğin üzerine analytics sayfasına yeni bölümler eklenmiş.Bu yenilikte kullanıcılar yükledikleri videonun izlenme süresini öğrenebilecek.