Etiket arşivi: youtube adsense

youtube

Youtube’a Adsense Hesabınızı Bağlayın

Selamlar.

Youtube-Adsense anlatımlarımıza devam ediyoruz.Youtube’dan para kazanabilmemiz için adsense hesabımızı bağlamamız gerekiyor.

Youtube yaratıcılar ve iş ortaklıkları sayfasından monetize özelliğini açtığımız zaman videolarımızda otomatik olarak reklamlar görünebilir.Bu reklamların görüntülenmesi sayısı,tıklanma sayısının adsense hesabımıza yansıması için küçük bir işlem yapmamız gerekiyor.

Yaratıcılar ve İş ortakları sayfasından youtube monetize için başvurduktan sonra yapmamız gereken videolarımıza reklam eklemek olacaktır.Burada bazı arkadaşlarımız reklamları görünce işlemlerin tamamlandığımı zannediyor fakat yapılacak küçük bir adım daha var.

Youtube Ayarları sayfasından Para Kazanma sekmesine tıklayalım.

( http://www.youtube.com/account_monetization direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. )

 

  • Hesabınızı  bağlayıp bağlamadığınızı anlamanız için Ödemem Nasıl Yapılacak? maddesinin olmaması gerekiyor.Eğer öyle bir madde görürseniz tıklayın ve hemen adsense hesabınızı youtube’a bağlayın.
YouTube-monetization-now-for-everyone

Youtube Reklamları ve Türkiye

Selamlar..

Son günlerde youtube monetize olayına iyice kafa yordum..

Forumda sık sık sorular geliyor ödeme var mı,adsense türkiye’ye ödeme yapıyor mu..vs. Bende uzunca araştırmalar yaptım ve bazı bilgilere ulaştım.Google destek forumlarından, youtube partnerlerinden bilgiler aldım.

İnternet kategorimizde bu olaylarla ilgili bazı makaleler yayınladım,inceleyebilirsiniz..

Youtube partnerlik ile ilgili bazı bilgiler vermiştim bu bilgileri Türkiye’de yaşayan bir partnerden öğrendim.Eee bu adam Türkiye’de yaşıyor ve youtube bu adama partnerlik vermiş bu nasıl oluyor? Aynı şekilde youtube profilinde Adana yazan bir partner daha gördüm.Sizce bu kişiler ödeme almıyor mu?

Bazı kişiler kolay yoldan para kazanmanın derdinde..Dizi,film,upload etsem kazanır mıyım,olan bir videoyu upload etsem olur mu gibi saçma saçma sorular..Sizce kazanmak bu kadar kolay mı?Tabiki hayır youtube sizden emek verdiğiniz videoları  youtube’a yükleyerek izlenmesini istiyor.Bu olaylardan ciddi para kazananlar var.1 milyon takipçisi olan birini düşünün videoyu yükledikten birkaç gün sonra izlenme sayısını 3-4 milyon oluyor.1000 görüntülenme>1 dolar buna göre büyük bir rakam çıkıyor ortaya.

Türkiye’de bu olaylar aktif değil fakat youtube nereden video yüklediğimize bakmıyor yoksa çoktan banlanmıştı hesaplarımız..

Benim düşüncelerim böyle bu konuda son makalelerim diyebilirim gerçekten çok sıkıldım bu konulardan..

Yapıp yapmamak sizin elinizde..

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.