Facebook Zaman Tünelinin 5 Avantajı

Facebook Zaman Tüneli Uygulamasının Getirdiği 5 Avantaj

Günümüzün en büyük ve en kapsamlı sosyal ağ ve paylaşım sitesi olarak gösterilebilecek Facebook ’ta kullanıcıların çok daha işlevsel bir kullanım ile profillerini ve dünyanın en geniş sosyal ağını keşfedebilmeleri amacı ile çeşitli değişiklikler belirli periyotlarda gerçekleştiriyor. Ancak Facebook bu kez değişikliği daha kapsamlı olarak gerçekleştirdi. Facebook, kullanıcı profillerinde gerçekleştirdiği bu değişiklik ile ortaya çıkan yeni profil ara yüzü olan zaman tüneli, kullanıcıları ikiye bölse de kısa süre içerisinde herkesin oldukça alıştığı bir profil ara yüzü haline geldi.

Facebook Zaman Tüneli Uygulamasının Getirdiği 5 Avantaj

Zaman Tünelinde Markalar İçin Ne Gibi Avantajlar Yer Alıyor

Özellikle markalar açısında büyük bir avantaj sağlamakta olan zaman tünelini kullanmanın sağlayacağı pek çok avantajı bulunmaktadır. Zaman tüneli kapsamında bulunan kapak fotoğrafı uygulaması, markaların sağladığı ürün ya da hizmetler ile ilgili olarak oldukça etkileyici ve dikkat çekici 840×310 piksellik oldukça geniş bir alan veriyor. Bu geniş alan markalar için net ve etkileyici bir reklam alanı olarak ön plana çıkıyor.

Bunun dışında ikincil olarak zaman tüneli markalar için post edilen fotoğraf ve videolar için oldukça büyük bir alan sağlaması nedeni ile markaların hayranları ve takipçileri ile daha interaktif bir görsellik ortamında iletişim oluşturabilmesine imkan veriyor.

Bu noktada zaman tünelinin markalara sağladığı en etkileyici avantajlardan biri de zaman tüneli özelinde geliştirilen uygulamaları kullanıcılar ekledikleri zaman, uygulama aracılığı ile geçilen bütün etkileşimler zaman tünelinde yayınlanabilmesidir. Bu sayede markalar yaratacakları uygulamalar ile hayran sayfalarındaki görünürlüklerini daha etkin bir hale getirebilmektedirler.

  • Önümüzdeki Günlerde Gelecek Güncellemeler

[checklist]

  • Beğen Butonu
  • Bayıl Butonu
  • Sahip Ol Butonu

[/checklist]

Ayrıca yeni zaman tünelinde ‘‘beğen’’ aksiyonu ile sınırlı kalınmayarak ‘‘bayıl’’ ve ‘‘sahip ol’’ gibi farklı şekillerle etkileşimde olmasını sağlamaktadır. En önemli ve en son avantajlardan biri de hikaye anlatımıdır. Markalar bu özellik üzerinden tarihlerini ve gelişimlerini yani kısacası kendi hikayelerini oluşturabilmektedirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.