Ford Ecosport 2013 Resmi Olarak Tanıtıldı

Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde 2013 Ford EcoSport ‘un Avrupa versiyonunun tanıtımı yapıldı.

Bir süredir sesi soluğu çıkmayan, bu hafta Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) 2013 Ford EcoSport ‘un Avrupa versiyonunun tanıtımını yaptı.
Yeni Ford EcoSport, mavi oval logolu firmasının tasarladığı daha ekonomik ve geniş bir spor arazi aracı olan Kuga’nın altında konumlandırılacak. Otomobil, Fiesta’nın platformu üzerine geliştirilmiş ve 125 beygir gücündeki 1.0 litrelik EcoBoost motoru ve 110 beygir gücündeki 1.5 litrelik benzinli motor seçenekleri ile birlikte sunuluyor. Otomobilin aynı zamanda 90 beygir gücündeki 1.5 litrelik dizel seçeneği de bulunuyor.
Otomobilin bu sene düzenlenen MWC’de sergiye çıkmasının nedeniyse Ford EcoSport ‘un sesle etkinleştirilen araç içi bağlantı sistemi Ford SYNC, SYNC acil durum yardımı ve Ford SYNC AppLink (Avrupa’ya özel Ford için bir ilk) gibi teknolojik özelliklere sahip olmasıdır. Son günlerde Türk televizyon kanallarında da reklamları dönmeye başlayan Ford SYNC akıllı telefonunuz ile senkronize çalışarak sesle komutunuzu algılayarak sürücüye kolaylık sağlıyor. Geçtiğimiz hafta deneme fırsatı bulduğum bu özellik söylediğiniz komutları ve isimleri kolaylıkla algılayabiliyor. İlk anda Apple’ın SİRİ ‘si gibi olduğunu düşünsem de kullandıkça çok daha farklı kategorilerde yer aldığını anlıyabiliyorsunuz.
Bu dönemde tanıttığımız tüm otomobiller gibi Ford EcoBoost modeli de gelecek hafta düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarında müşterilerin beğenisine sunulması bekleniyor.

Kaynak : Ford EcoSport

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.