Galaxy S4, Samsung’u En Değerli Marka Yapabilecek Mi?

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S4’ün marka değerine katkısı ne olacak?

Dünyanın en değerli markaları sıralamasında teknoloji markaları en üst sıralarda yer alıyor. BrandFinance tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan dünyanın en değerli markaları listesinde 6 teknoloji markası ilk 10’a girmeyi başardı.

870 milyar doları aşan marka değeri ile Apple, son 2 yıldır listenin zirvesinde yer alıyor. Birçok alandaki rakipleri Google ve Microsoft’u geride bırakmayı başaran Apple’ın yeni bir rakibi daha var. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2013 yılı itibariyle büyük bir sıçrama yaparak dünyanın en değerli ikinci markası olmayı başardı. 58 milyar dolarl

ık marka değeri ve AAA-‘den AAA’ya yükselttiği marka derece notu ile Apple’ın bir adım gerisinde.

2012’de Apple ile kıyasıya bir rekabete girişen ve patent anlaşmazlıkları yüzünden mahkemelik olan Samsung, 2011 yılında 78 milyon dolar olan reklam harcamasını 2012’de 401 milyon dolara çıkararak, 333 milyon dolar reklam harcaması yapan Apple’ı geride bırakmayı başardı.

Samsung son iki yıldaki çıkışını akıllı telefon pazarında yakaladığı başarıya borçlu. En çok satan Android cihaz serisi olan Galaxy, her yeni modeli ile satış rakamını katlamayı başardı. Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S4 ile bu başarı geleneğini sürdürebilecek mi?

Tarihinin en büyük pazarlama bütçesini ayırdığı Galaxy S4’ün dün gerçekleşen lansmanında masraftan kaçınmayan Samsung, New York’un göbeğindeki Times Square’de Galaxy S4’ü tanıttı. Galaxy S4’ün başarılı olup olmayacağını 4-5 ay içinde öğrenmiş olacağız.

Galaxy S4’ün sunduğu yeni özellikler akıllı telefon meraklılarını cezbedebilecek mi? Bu soruların cevabına göre Samsung’un marka ligindeki sırası da değişebilir.

Sizin gözünüzde en değerli teknoloji markası hangisi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.