harlem shake

Gangnam Style Dansını Geride Bırakan Harlem Shake Dansı

harlem shake

harlem shake

Canan DURMAZER

Harlem Shake Dansı

Bütün dünyanın beğenisini kazanan milyarlarca defa videosu izlenen Gangnam Style dansı artık 2012’de kaldı ve yavaş yavaş popülerliğini kaybediyor.

Yeni bir dans türü olarak adından sıkça söz ettiren Harlem Shake dansı, internetin yeni fenomeni olma yolunda. Şimdiden milyonlarca izleyicisi olan bu dans türü internete 30’ar saniyelik kısa videolar olarak yükleniyor.

New York’lu DJ Baauer’in, Harlem Shake adlı şarkısından ismini alan dans, Youtube’da 30 saniyelik videolar olarak paylaşılıyor. Bu dansın en belirgin özelliği, hatta dans edebilmenin kuralı: Bir grubun ortasında dans eden kişi, çevresindeki herkesi görmezden geliyor. Dansın 15.saniyesinden sonra herkes ilk dans eden kişiye eşlik ediyor ve Harlem Shake dansına katılmış oluyor.

İnternette yayınlanan dans videolarının her birinde kostümler, kasklar, maskeler ve iç çamaşırları ile araç-gereçler kullanılıyor. Şimdilerde çok popüler olan bu dans türü ilk olarak 1981’de New York’un Harlem bölgesinde ortaya çıkmıştır. Yalnız Harlem Shake dansının orijinali ile benzerlik göstermediğine dair söylentiler vardır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.