glucosamine

Glucosamine Chondroitin Nedir?

Bel fıtığının sebep olduğu ağrıların giderilmesi için geliştirilen bu ürün, günümüzde sporcular tarafından kullanılıyor. Glucosamine ilacının en büyük etkilerinden bir tanesi, hareket kısıtlılığını ortadan kaldırmasıdır.

Genel olarak; futbol, basketbol ve atletizm sporu ile uğraşan kişilerin sıkça kullandığı ilaçlardandır.

Glucosamine Faydaları

Eklemler, vücudumuzun en önemli parçalarından bir tanesidir. Rahat bir şekilde hareket edebilmemiz, eklemlerin sağlıklı bir şekilde çalışmasına bağlıdır. Eklemlerde meydana gelen rahatsızlıklardan dolayı, birçok hareketimiz kısıtlanır ve bu durum, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkiler.

glucosamine

glucosamine

Eklemler ile ilgili bilinen ve sıkça karşılaşılan sorunların başında, kireçlenme gelir. Kireçlenme, eklemlerin etrafında bulunan dokuların zarar görmesidir. Özellikle soğuk havalarda ve eklemlerin aşırı zorlanmasında etkisi daha fazla artar. Glucosamine, eklemlerdeki bu sorunların giderilmesini sağlar. Aslında bu ilacın içerisinde bulunan aktif madde, kıkırdak dokusunun bileşenlerinden bir tanesidir ve bu ilaç bu maddenin eksikliğini giderir.

Eklemlerde bulunan kıkırdak dokular, vücudun bir tür amortisörü olarak çalışır. Kıkırdakların, amortisör olarak iş göremez hale geldiklerinde, glucosamine maddesi, takviye olarak, kıkırdakların tekrar işlevlerini yerine getirmelerinde yardım eder.

Artrit ağrılarının giderilmesinde ve bu tür hastalıkların ilerleyişini durdurmada bu madde oldukça etkilidir.

Bu madde ile birlikte chondroitin adlı hormon beraber alınırsa, etkisi daha fazla olur. Genelde bu iki madde beraber kullanılır.

Sağlıklı bir spor yapabilmek ve glucosamine ilacı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için; adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.