Google Arama Sonuçlarında Değişikliğe Gidiyor

Google Arama Sonuçlarında Değişikliğe Gidiyor

İnternetin en çok kullanılmakta olan arama motoru olan Google, sürekli olarak başarılı sonuçlar almakta olduğu güncellik ve kullanışta kolaylıklar sağlayacak ve getirecek değişiklikler gerçekleştirmektedir. Google, arama sonuçları sayfasında gerçekleştirdiği bu değişikliklerin ön planında yine internet kullanıcısının kolaylığı ve rahatlığı yer almaktadır.

İnternet kullanıcısının daha kolay bir şekilde arama sonuçlarını kontrol edebilmesi ve görüntüleyebilmesi amacı ile gerçekleştirmekte olduğu değişikliklere bir yenisini daha ekleyen Google, bu kez aram sonuçlarında diğer değişikliklerden farklı olarak köklü bir değişikliğe gitmiştir. Daha kolay bir kullanım oluşturabilmek için internet kullanıcılarının yapmış oldukları aramalardan aldıkları sonuç sayfasında yer almakta olan görseller ver videolar sekmelerinin yerini tamamen değiştirerek yandan üst kısmı almıştır.

Google Arama Sonuçlarında Değişikliğe Gidiyor

  • Google Arama Sonuçlarında Değişiklin Avantajları

Google arama motorunun yapmış olduğu bu kökten değişiklik ile üst kısma taşınan görseller ve videolar gibi tüm sekmelerin eski kısmı olan sayfanın sol kısmı şu anda boş olarak daha temiz bir sayfa görüntüsü sağlamaktadır. Ancak Google ’nin bu arama sonuç sayfasının bu boş kalan sol kısmı ile ilgili olarak yeni bir reklam modeli veya daha farklı bir uygulama geliştirerek, o kısmı doldurup doldurmayacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmamaktadır.

Google arama sonuç sayfasında sol kısımdaki sekmeler ile ilgili olarak gerçekleştirdiği değişikliğin yanı sıra bu değişikliğe göre birkaç önemli değişiklik olarak gösterilebilecek işlevsel bir hesap makinesi ekleme ve mobil arama modunu aktif olarak hizmete sunacak. Şu anda sadece ABD ve Avrupa ülkelerindeki internet kullanıcılarına sunulmakta ola bu yeni Google arama sonuç sayfası, çok kısa bir süre içerisinde tüm dünya genelindeki internet kullanıcılarının hizmetine sunulacak.

Şüphesiz ki Google tarafından gerçekleştirilen bu son köklü değişiklik, internet kullanıcılarının çok daha rahat bir sayfa üzerinde görsel ya da video arama seçeneklerini de aktif olarak kullanabilme olanağı sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.