Google Bookmarks

Google Bookmarks Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google BookmarksGoogle bookmark hizmeti de Google’ın onlarca faydalı hizmetinden birisi. Kullanması da oldukça kolay. Amacı ise Google hesabınızla giriş yaptığınız her yerden bütün sık kullanılanlarınıza ulaşmayı sağlamak.

Hepimizin internette gezerken faydalı sitelerle karşılaştığı olmuştur. Bazen öyle faydalı sitelerle karşılaşırız ki tüm içeriği okumak için vaktimiz elvermez. Bu siteleri internet tarayıcımızın sık kullanılanlarına ekleriz ve bir ara incelemek üzere kaydederiz 🙂 İşte Google Bookmarks sayfası bize burada tüm bu faydalı sitelere heryerden ulaşmayı sağlıyor.

Google Bookmarks sayfasına buradan girip soldaki menüden “Favori sayfa ekle” ye tıklıyoruz. Burada karşımıza favorilere eklenecek sayfanın adı, url adresi, etiket ve not bilgilerini girebileceğimiz bir sayfa geliyor. Sayfa adı ve urlsini yazdıktan sonra sıra geliyor etiket bilgisini girmeye.

Burada asıl önemli olan etiketleme işlevini doğru kullanabilmek. Etiketleme sistemi sayesinde favori sitelerinizi düzenli bir şekilde saklayabiliyoruz. Örneğin bir sayfa hem Yazılım hem de Kariyer konularıyla ilgiliyse bu linke aynı anda iki etiket verip kaydedebilirsiniz. Hatta eklediğimiz url ile ilgili not da ekleyebiliyoruz. Bunu da forumlara üyelik bilgilerini vs kaydetmekte kullanabilirsiniz.

Google Bookmarks Nedir? Nasıl Kullanılır?” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.