İdeal Etiket Kullanım Mantığı

İdeal Etiket Kullanım Mantığı

Seo çalışması konusunda dikkat edilmesi ve önem gösterilmesi gerekmekte olan konulardan biri de etiket çalışmalarıdır. Bu noktada bir seo çalışması esnasında kullanılacak etiketlerin tespiti oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Web sitesinde yayınlanmak üzere belirlenecek etiketlerin, yayınlanacak içerik ile doğrudan ilgili olması kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir konudur. Aslında uzun zamandır etiket kullanımı ya da yönetimi en çok hatanın yapıldığı seo etaplarından biridir.

Özellikle içeriğe çok daha fazla bir kapsam kazandırabilmek amacı il yapılan oldukça fazla ve gereksiz etiket kullanımı ve içerik ile ilgisi bulunmayan içeriklerin kullanımı en sık karşılaşılan hataların başında gelmektedir. Bu noktada bir seo çalışması için hazırlanan içerikte en çok kullanılan kelimelerden etiketler oluşturulmalıdır. Ayrıca bu etiketlerin sayısının mutlak suret ile yazının uzunluğu ile doğru orantılı olması gerekmektedir.

İdeal Etiket Kullanım Mantığı

  • İdeal Etiket Kullanım Sayısı Nasıl Belirlenir

Etiket seçimlerinin yazıda ön plana çıkarılmak istenilen anahtar kelimeler olması gerektiğinden, mutlak suret ile yazının içerisinde anahtar kelimenin kullanımını, etiket olarak belirleneceği nedeni ile daha dikkatli bir şekilde kullanılması ve sıklığının belirlenmesi gerekmektedir. Bu noktada etiketi belirlemenizi sağlayacak olan yazıdaki en sık kullanıla kelimelerin tespiti konusunda seo konusundaki uzmanlar genel olarak tag density aracını önermektedirler.

Bu araç kullanılarak her yeni makalede yapılacak sorgulamalar ile o içerik için kullanılması gereken en ideal ya da en doğru etiketler belirlenebilmektedir. Etiketlerin kullanım sayısının, yazının uzunluğuna göre belirlenmesi şarttır. Bu durumda orantılı etiket kullanımı ile spam oluşmasına engel olmaktadır. Bu noktada yazının uzunluğuna göre etiket kullanımı ideal olarak yüzde 3 ila yüzde 4 oranı belirlenmektedir.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise yazının uzunluğu arttıkça etiket sayısının 15-20’leri bulmasının yerine yazı uzunluğu arttıkça etiket kullanımlarının yoğunluğu azalmalıdır. Buna göre 100 kelimelik bir yazıda etiket kullanım 3 ila 4 olması gerekirken, 300 kelimelik bir yazıda etiket kullanımı 7 ila 8 olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.