Instagram, logosunu yeniledi!

Geçtiğimiz hafta hem iOS hem de Android uygulamasında gerçekleştirdiği güncellemeyle fotoğraf etiketleme özelliğini devreye sokan Instagram, bu güncellemeyle birlikte yeni logosunu da kullanmaya başladı.

Instagram‘ın yeni logosunda kullanılan yazı tipini Instagram’ın kurucusu arkadaşı ve Denver’da yaşayan bir tipograf olan Mackey Saturday tasarladı.

Logodaki değişiklik için bir yılı aşkın bir süredir çalışan Saturday, uygulamanın logosunda kullanılan Billabong yazı tipine daha ince bir dokunuş katma hedefiyle yola çıktığını belirtti. Logodaki değişimi köklü bir yenilik olarak nitelemek oldukça zor. Yapılan değişiklikler ilk bakışta hemen farkedilmiyor, ancak dikkatle bakınca yeni logonun daha temiz ve akıcı olduğu anlaşılıyor. Gizmodo’ya konuşan Saturday, Instagram’ın yeni logosunda kullanılan yazı tipini hazırlarken amacının zamana karşı dayanabilecek bir tasarım oluşturmak olduğunu dile getirdi. Saturday bu konudaki ilhamlarının Kellog’s ve Coca-Cola gibi markalar olduğunu sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.