İos 6.1.3 ile Batarya Sorunları Arttı Mı?

Apple kullanıcılarında sorunlar bir türlü bitmek bilmiyor.

Mahmut Saral – – Apple’da son yıllarda bir gariplik olduğu gerçek. Steve Jobs’ın yokluğu elbette hissediliyordur tabii. iPhone 5 ile kullanıcılara sunulan Maps uygulamasının tamamen başarısız olması, ardından bir zamanlar “Olmaz” denilen iPad Mini’nin satışa sunulması ve son dönemde ardı ardına iOS 6 için çıkan güncellemeler malum. Özellikle bu güncellemeler, sorunları halletme görevi üstlenmesi gerekirken, yeni sorunlar da ortaya çıkarabiliyor.

Daha önce yaptığımız habelerimizde, iOS 6.1.1 güncellesinin ardından yaşanan hızlı batarya boşalması sorunundan söz etmiştik. Ardından tabii güncelleme gelmişti, ancak yeni güncellemeler sonrasında kilit ekranında ve Wi-Fi gibi bağlantı özelliklerinde sorunlar çıkmıştı.

Apple’ın bir süre önce bu problemleri ortadan kaldırmak için indirilmeye sunduğu 6.1.3 güncellemesi, hızla boşalan şarj problemini geri getirmişe benziyor. Zira güncelleme yapan birçok kullanıcı, şarjları tam olmasına rağmen kısa sürede büyük tüketim rakamlarıyla karşılaştıklarını dile getiriyor. Apple’ın konu hakkında yeni bir güncelleme yayınlaması gündemde.

Bu arada, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı sorunları da devam ediyor gibi. Apple, bu gibi durumlar karşısında, kullanıcılara birkaç öneri sunuyor: Öncelikle cihazınızın uçak modunda olmadığından emin olmanızı, ardından Settings > General > Reset > Reset Network Settings sırasını izleyerek network ayarlarınızı resetlemenizi ve cihazınızı baştan başlatmanızı talep ediyor. Bunların ardından bir düzelme olmazsa, yetkili servise konu hakkında bilgi vermenizi istiyor.

Bakalım 6.1.4 ne zaman çıkacak…

Mahmut Saral – Teknokulis : http: //www.teknokulis.com

.ym_trm,
.ym_trm a,
.ym_trm u,
.ym_trm font { color:#0000FF; font-size:14px; font-weight:bold; text-decoration:none; font-family:arial; line-height:100%;}
.ym_trm a:hover{color:#FF0000; text-decoration:underline;}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.