İphone 5s ve Hesaplı İphone İçin Tarih Verildi

Hesaplar doğruysa yeni iPhone’lara kavuşmaya pek az kaldı

Bur Çin Aygün – – Apple ve iphone hakkındaki dedikodular bütün hızı ile devam ediyor. Apple takipçilerinin beklemekte olduğu yeni iphone 5S ile ilgili taze bir “söylem” akıllı telefonun çok yakınımızda olduğunu söylüyor. Japonya’da yayınlanan Mac Fan adlı bir derginin 20. Yıl sayısında bulunan iddiaya göre, Apple önümüzdeki 20 Hazıran tarihinde iphone 5S’i resmen duyuracak ve sadece birkaç hafta sonra da ürünü piyasaya sürecek. Daha uygun fiyata sahip olan iphone ise bundan yaklaşık bir ay kadar sonra Çin ve Hindistan gibi pazarlarda öncelikli satışa sunulacak.

Bir diğer söylenti ise 5S’in, 29 Haziran 2013 tarihinde, yani ilk iphone’un çıkışından 6 sene sonra, yıl dönümüyle aynı gün çıkartılmak istenmesi. Apple’ın şimdiye kadar haftasonuna denk gelen büyük satışları olmadığı i Çin, cumartesiye denk gelen bu tarih pek geçerli görünmüyor. Sıradaki akıllı Telefon i Çin dile getirilenler arasında ise, işlemcinin gücünü arttırarak, çok daha iyi performans sunan bir cihaz üretilmek varmış. Bunun haricinde yeni iphone’un parmak izi tarama teknolojisi ve NFC (Yakın Saha İletişimi)’ne destek vermesinden de bahsediliyor.

Son olarak bir dedikodunun ötesine (henüz) geçmeyen bir iddiaya göre Apple, bir sonraki telefonu duyururken yeni işletim sistemini, iOS 7’yi de kutudan çıkartabilirmiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.