hhhhh

İphone Cihazınızı Modem Olarak Kullanın !

Hepinize merhabalar arkadaşlar.Ben site kurucularından ve yazarlarından Burak Palabıyık.Sizlere en iyi şekilde hizmet verebilmek için burada bulunmaktayım.Keyifli zamanlar geçireceğimizi umarak ilk tanıtımımıza başlamak istiyorum.Bugün sizlere İphone cihazınızı kullanarak 3G yoluyla nasıl internete bağlana bileceğinizi anlatacağım.

“İphone Cihazınızı Modem Olarak Kullanmak ” derken ne demek istiyorum ? Anlatmak istediğim olay şu.Evinizde yada isterinizde yada bulunduğunuz mekanda Adsl olmak üzere her hangi bir internet hattı bulunmuyor mu.Hemen üzülmeyin.Bu devirde hiç bir zaman hiç kimse internetten sizi ayıramaz.Bir iphone cihazınız varsa ve birde USB ara kablonuz yada  Bluetooth cihazınız varsa sizden mutlusu eminim olamaz.3G kullanarak servis operatörünüz tarafından ücretlendirilerek internete bağlanmanız mümkün.Dilerseniz bunun nasıl yapıldığına hep beraber göz atalım.

Öncelikle cihazımızı USB yoluyla PC yada MacBook bilgisayarımıza bağlıyoruz.Şimdi yapacağımı işlemler İphone cihazımızla alakalı.Cihazı elimize aldık.Ana Menüden sırasıyla ” Ayarlar >Genel>Ağ>Kişisel Erişim Noktası” yolunu izleyerek Kişisel Erişim Noktasu seçeneğini aktif konuma getiriyoruz İnternet Bağlantı yolunu seçiyoruz. Diyelim ki USB seçeneğini seçtik.Ekranın en üstünde Mavi bir uyarı beliriyor.Ardından bilgisayarımız internete bağlanıyor.Ancak bütün bunları yapabilmemiz için Hücresel Verimizin açık olması şart.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.Sizden bundan sonra İphone cihazınızın nasıl modem olarak kullanıldığını biliyorsunuzdur.Bir sonraki tanıtıma dek hoşçakalın 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.