Kadınların Hayatını En Çok Kolaylaştıran Marka

DORinsight tarafından yapılan ”Kadın Tüketici Değerlendirmeleri Araştırması” Şubat ayında online olarak gerçekleştirildi.

“ARÇELİK”
Türkiye’nin en büyük izinli veritabanına sahip online araştırma şirketi DORinsight tarafından yapılan “Kadın Tüketici Değerlendirmeleri Araştırması” Şubat ayında online olarak gerçekleştirildi. 62 ilden, 18 yaş ve üzeri 878 kadın tüketicinin katıldığı araştırmaya göre; kadınların hayatını en çok kolaylaştıran marka “Arçelik” oldu.

Araştırmaya göre, kadınların hayatını en çok kolaylaştıran marka %17 ile Arçelik olurken, bunu, %7 ile Samsung, %6 ile Bosch, %5 ile Turkcell, %4 ile Beko ve %3 ile Apple takip ediyor. Yaş ilerledikçe “Arçelik” diyenlerin oranı artıyor. Öyle ki, 45 yaş ve üzeri kitlede Arçelik diyenlerin oranı %26’yken, 18-25 yaş arası kitlede bu oran yalnızca %6. “Samsung” olarak yanıtlayanlar ise çoğunlukla 25-34 yaş arası kesim ve AB sosyo-ekonomik sınıfına mensup kişiler. “Bosch” cevabını verenler ise ağırlıklı olarak 35-44 yaş arası kadınlar. Turkcell’de de tıpkı Arçelik’te olduğu gibi, yaş ilerledikçe söylenme oranı yükseliyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.