Microsoft

Microsoft Milyar Dolarlık İyilik Yapıyor

Microsoft

Microsoft

Canan DURMAZER

Microsoft’tan  Milyar Dolarlık İyilik

Çoğu firma adını duyurmak için ve bunun yanı sıra kamuoyu tarafından sempatik bir hal almak için çabalıyor. Bazen reklamlar, bazen ise yardımlar söz konusu oluyor. Büyük bir uğraş veren markalar, şirketler, firmalar kendi menfaatleri için bunları yapıyor gibi görünüp, iyilik yapma çalışmalarına hız kazandırmış olsa da aslında durum menfaatten çıkıyor ve bambaşka bir boyuta ulaşıyor.

Microsoft’ta bunlardan biridir. Uzun yıllardır yapmış olduğu yardım organizasyonları Microsoft markasını her zaman ön planda tutmuştur. Dünyaca ünlü ve başarısı ile namını salmış olan yazılım markası Microsoft, yaptığı resmi duyuru ile toplamış olduğu bağışın miktarını belirtti. Microsoft, son 30 yılda yapmış olduğu birbirinden farklı çalışmaların sonucunda 1 Milyar doların üzerinde bağış toplamış olduğunun haberini verdi.

Bu bağışları ihtiyacı olan çok sayıda kişi ve yardım örgütlerinin hizmetine verdiğini de bildirdi. geride bıraktığımız 2012 yılında toplanmış olan bağışın ise 105 Milyon Dolar olduğu bildirilmiştir. Bu büyük meblağlı yardım paralarının, bağışçılar ile Microsoft gönüllülerinin bir araya gelmesi ile olduğunu da söylenmektedir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.