Modern Transformers oyuncakları

Transformers çizgi filmi 1984 yılında Japonya TVlerinde yayınlanmaya başlandı ve kısa sürede dünya çapında bir üne kavuştu. Temel konusu iki düşman robot grup ve bunlar arasındaki büyük savaş olan Transformers, iyi robotlar Autobotlar ile kötü robotların  Decepticon’ların mücadelesine sahne oldu. İyi robotların lideri Optimus Prime iken, kötü robotların lideri ise Megatron’du. Trnasformers çizgi filminin yanında Transformers oyuncakları, Transformers çıkartmaları ve birçok farklı ürün de çizgi film ile birlikte satışa sunuldu.

Transformers çizgi filmini tüm dünyada bu kadar ünlü yapan önemli detay ise iyi ve kötü robotların çeşitli araç ve makinelere dönüşebilmesidir. Örneğin Optimus Prime savaş sırasında bir tıra dönüşebilirken, Megatron birçok farklı savaş aracına dönüşebiliyor.

Çizgi filmin ilk sezonunun bitmesinden itibaren tüm iyi ve kötü robotların ait oldukları makinelere de dönüşebilen Transformers oyuncakları piyasaya sürüldü ve başta Japonya olmak üzere tüm dünyada satış rekorları kırdı.

transformers oyuncakları

Televizyonda da oldukça popüler oldular

Transformers çizgi filmi 2006 yılına kadar dünya televizyonlarında yayınlanmaya devam etti ve hikaye kötü robotlar olan Decepticonların iyi robotların ülkesi Autobot a saldırması ve iyi robotların lideri Optimus Prime’ın kendini feda etme pahasına ülkesini savunması ile son buldu.

Bu sondan sonra Optimus Prime yerini Rodimus Prime’a bıraktı ancak Optimus Prime çizgi filmin hayranları tarafından hiç unutulmadı. Optimus Prime Transformers oyuncakları tüm dünyada yeniden satış rekorları kırdı.

Transformers kısa bir aranın ardından film serisi ile geri döndü. Tüm dünyada izlenme rekorları kıran macera, bilim-kurgu serisi Transformers yeni filmler ile seriye devam ediyor. Çizgi filmin hayranları kadar artık filmin hayranları da Transformers Oyuncakları ile hayallere dalıyor ve Autobot dünyasını ve dünyamızı kötü robotlar olan Megatronlardan başarıyla koruyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.