Motorola Sessizliğini Xphone’la Bozacak

Motorola, uzun süren sessizliğini iddialı bir şekilde bozabilir.

Mahmut Saral – – Google ile Motorola’nın bir süredir Apple ve Samsung gibi şirketlerin güçlü telefonlarıyla yarışabilecek düzeyde bir telefon üzerinde çalıştıkları biliniyor. Henüz bu cihaz hakkında net olarak bilgi yok, ancak söylentiler ardı ardına geliyor.

Şimdilik Xphone olarak adlandırılan telefonun, önümüzdeki Kasım ayında satışa sunulacağı öne sürülüyor. İlgi çekici olan ise, telefonda olduğu iddia edilen özellikler. Zira bunlar gerçekten varsa, akıllı telefon pazarında yeni bir dönem de başlayabilir.

Söylentilere göre Motorola XPhone’un 4.8 inç değerde ekranı, 2GHz Snapdragon 800 işlemcisi ve tüm gün şarj konusunda sıkıntı doğurmayacak 4.000 mAh değerde bataryası olacak. Bitmedi! Telefonun camının Gorilla’ya göre üç katı daha sağlam olan safirden yapılacağı, arka kısmın da karbon fiber kaplamayla tasarlanacağı söyleniyor. ve yine bitmedi…

Bir de kişisel seçeneklere göre telefonun özelleştirilmesinden söz ediliyor. Hayır, uygulamaların yüklenmesi, arkaplan tasarımının belirlenmesi ve isteklere göre kısayolların oluşturulması değil. Bir PC gibi; dahili bellek oranının ne kadar olacağı, hangi renk olacağı, RAM miktarının ne kadar olacağı ve benzeri şeyierin kullanıcılar tarafından seçilebileceği söyleniyor.

Bakalım bu söylenenlere Google ve Motorola’dan cevap gelecek mi…

Kaynak: TeknoKulis  [4460599] Haber Tarihi: 25 Mart 2013 Pazartesi Saat 11:00

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.