Notebook fiyatları neden pahalı?

Gelişen teknoloji ile birlikte iş gücünün de ucuz olması nedeniyle üretim için seçilen Çin iyi bir üreticidir. Fakat patentli olarak Çin de üretilmeyen cihazlar hem sağlıksız hem de kullanım ömrü az olan cihazlardır. Notebook fiyatları uygun olmasına rağmen düşük kalitede cihaz üreten Çin bu alanda az bir Pazara sahip olsa da önemli bir kar elde etmektedir.

Notebook fiyatları birçok Avrupa ve dünya ülkesine nazaran Türkiye de pahalıdır. Bunun ana nedeni olarak ise elektronik ürünlerde yurt dışına bağlı bir ülke olmamız gösterilebilir. Fakat bir tek bununla da sınırlı değildir devlet politikası gereği uygulana ağır vergiler de Notebook fiyatlarını olumsuz etkilemektedir. Bundan dolayı Türkiye de kullanılan cihazları çoğu Avrupa ülkelerine göre daha az gelişmiş ve fiyat olarak daha fazla durumdadır.

notebook fiyatları

notebook fiyatları

Temel neden olarak ele aldığımız dışa bağımlılık konusunda son zamanlarda yapılan birçok ARGE çalışması bulunmakta ve kendi yerli sermaye ile vergi oranı düşük performansı ise fiyatıyla ters orantılı olarak daha yüksek bilgisayarlar yapılmaya çalışılmaktadır. Kim bilir belki bir gün kendi bilgisayarlarımızı kullanırız.

Neden notebook?

Neden Notebook diye sorarsanız insanlar yanlarında taşıyabildikleri bu güzel icat sayesinde birçok işini halledebildikleri için sürekli yanlarında taşımakta ve faydalanmaktadırlar. Özellikle Türkiye de teknolojinin hızla geliştiği son 5 yıl içerisinde insanların vazgeçilmez birer parçası haline gelen Notebook fiyatları bakımından da birçok aile ve birey tarafından tercih edilmektedir. Bu cihazlar artık o kadar vazgeçilmez parçalar haline gelmişlerdir ki bir evde neredeyse birey sayısı kadar bulunmaktadırlar. Devlet politikası gereği dağıtılan tablet bilgisayarlar da yetişen neslin iyi birer kullanıcı ve tüketici olmasını sağlarken bir yandan da gelişen ve büyüyen teknoloji ağı sayesinde ülkeyi geliştirmektedir. Yapılan araştırmalar sonucu artık insanlar televizyonlardan kopup bilgisayar dünyasında daha fazla zaman geçirmekteler. Daha detaylı bilgiler arıyorsanız  adresine bakmanız yeterli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.