siri

Siri Alternatifleri Arasında 5’i Bedava

siri

siri

Canan DURMAZER

5 Bedava Siri Telefonunuzda

iPhone’u özel kılan Siri, şimdi Android’te. 5 mükemmel bedava Siri Android kullanıcılarını memnun ediyor.

Akıllı telefonların vazgeçilmezi olan Siri, günlük hayatta her zaman yanımızda oluyor. günlük hava durumunun ne olduğunu ve hatta 5 günlük hava durumunun ne olduğunu, randevularımızı unutmamamız için hatırlatma yapan ve daha nice hususta günlük yaşantımızda yanımızda olan Siri,  ses tanıma teknolojisi ve diğer özellikleri ile birlikte Android için uyarlandı.

Android kullanıcıları için bedava olan 5 Siri özellikleri şunlardır:

Skyvi: Size gelen mesajları okuyabiliyor. Mesaj gönderiyor. Ve bunları sesli olarak yapabiliyor. Ayrıca müzik çalışıyor, sosyal medyada durumunuzu güncelleyebiliyor ve yol tarifinde bulunuyor.

Iris: Google’da arama yapabiliyor. Hava durumunu gösteriyor. Konumları bulunuyor. Alarmınızı kuruyor ve tıpkı Skyvi gibi s sosyal medyada durumunuzu güncelleyebiliyor.

Maluuba: Windows 8 tasarımına sahiptir. Navigasyon ile yolları karıştırmadan bulmanızı, internette arama yapmanızı sağlıyor. Skyvi ve Iris gibi sosyal medyada durumunuzu güncelleyebiliyor. Maluuba çok iyi bir ses tanıyıcısı. Yalnız Google hesabı ile eşleştirme kusuru var.

Robin: ellerinizi kullanmadan konu ve yol tarifi almak istediğiniz zamanlarda telefonunuza dokunmadan iletişime geçebilmenizi sağlıyor. Özellikle araba kullanırken çok yardımcıdır. Ses işleme hızı yanımızdaki diğer uygulamalara göre çok daha iyi. Yalnız ses algılamasında bazen hata verebiliyor.

Vlingo: Sizin için iyi bir asistan oluyor. Ses tanıma becerileri ortalama bir düzeydedir. Yalnız her zaman size doğru cevapları verir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.