skype

Skype nasıl kullanılır?

skype

skype

Windows Live Messenger hesabı nasıl  Skype ile kullanılır?

Yıllardır kullanılan  Windows Live Messenger 2013 Nisan ayının ilk günlerinde yerini  artık Skype’a bıraktı. Yaklaşık olarak her ay 300 milyona yakın kişinin internet üzerinden iletişim sağlaması için ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapma özellikleri sunan Skype  bir de Windows Live Messenger gibi anlık mesajlar gönderimini de sağlıyor.

Windows Live Messenger’dan Skype geçişi yapabilmek için yardımcı olan bazı aşamalar var. İşte o aşamalar:

1.  İlk olarak skype.com adresi üzerinden bilgisayarınıza Skype programı indirin.

2. Skype üzerinden Microsoft Live Messenger hesabınızı kullanabilmek için  önünüze açılan pencerenin sağ tarafında bulunan ‘Microsoft Hesabı’ seçeneğine tıklayın. Bu şekilde Messenger hesabınızı kullanarak Skype’a giriş yapabilir ve Skype kullanabilirsiniz.

3. ‘Microsoft Hesabı’ seçeneğine tıkladığınızda Messenger’daki tüm kişileriniz eksiksiz olarak Skype hesabınıza otomatik olarak geçecektir. siz kullandığınız skype hesabınızda sadece  Messenger kişilerinizi görme isteğindeyseniz kişi listesi ayarlarında öncelikle ‘Tümü’ ardından da Messenger’ı seçebilirsiniz.

4. Favori kişinizi  belirlemek istiyorsanız, kişi adına mouse ile sağ tıkladıktan sonra ‘Favorilere Ekle’ bölümünü seçin. Bu işlemi yapabileceğiniz gibi  favorilerinize eklemek istediğiniz kişinin ismi üzerine mouse ile sol tıklayarak tutup sürükleyin ve favori listesinin en üstüne sürükleyerek bırakın. Favorilerinize eklediğiniz  bir kişiyi favorilerinizden  kaldırmak isterseniz zamanda ise kişiyi  tekrardan mouse ile aşağıya sürüklemeniz yeterli olacaktır.

5. Mesaj yazmak istediğiniz de ise  mesaj yazacağınız kişi ismine tıklayın.  Açılan mesajlaşma penceresine mesajınızı yazıp Enter tuşuna ya da ‘Mesaj Gönder’ butonuna basmanız yeterli olacaktır.

6.  Skype kullandığınızda mesajlaşma penceresi içerisinde bulunan gülen yüz simgesine tıkladığınızda, istediğiniz bir ifadeyi seçerek gönderebilirsiniz.

Bu aşamalar sizin Skype ile anlık mesajlaşmanız için en temel bilgilerdir.

Canan DURMAZER

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.